SUSEDGRAD SOKOL POKAL

Taekwondo klub Sušak ekipno prvi

Ponedjeljak, 11. svibnja 2015. 20:20 Napisao/la  SC

Članovi TK Sušak osvojili 17 odličja u konkurenciji 800 sportaša iz 70 klubova

U dvorani Sutinska Vrela u Zagrebu održan je jedan od najjačih međunarodnih turnira u taekwodou za kadete, juniore i seniore, Susedgrad-sokol Pokal. Taekwondo klub Sušak nastupio je sa 25 svojih članova te u konkurenciji od oko 800 sportaša iz 70 klubova iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske i Bosne i Hercegovine osvojio 17 medalja i to 4 zlatne, 8 srebrnih i 5 brončanih.

Najzapaženiji nastup ostvarili su mladi sportaši, koji su osvojili ekipno prvo mjesto i time dokazali da osim odličnih rezultata u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji, Taekwondo klub Sušak ima jedan od najboljih omladinskih pogona u Hrvatskoj zahvaljujući tome što se najviše pažnje posvećuje upravo kvalitetnom radu sa najmlađim uzrastima.

Luka Lijević u kategoriji malih sportaša preko 43 kg. i Matea Lazarević u kategoriji malih sportašica do 33 kg. osvojili su najsjajnija odličja dok su Filip Pavletić u kategoriji mladih sportaša preko 43 kg., Andro Kregar u kategoriji mladih sportaša do 33 kg. i Karol Pogorilić u kategoriji mlađih sportašica do 30 kg. osvojili izvrsna 2. mjesta.

Najbolji nastup u kategoriji mlađih kadeta imao je Ivano Kurtović, koji je u kategoriji do 33 kg. osvojio prvo mjesto i time još jednom dokazao da je najbolji mlađi kadet u Hrvatskoj.

Malo je nedostajalo da se Dorian Crljenko u kategoriji mlađih kadeta do 30 kg. i Sonja Scrobogna u kategoriji mlađih kadetkinja do 47 kg. popnu na najvišu stepenicu postolja, koji su osvojili druga mjesta zahvaljujući porazima sa minimalnom bodovnom prednosti u finalnim borbama.

Brončane medalje osvojili su Chiara Vatta u kategoriji mlađih kadetkinja do 27 kg., Lucas Novaković u kategoriji mlađih kadeta do 39 kg. i Victor Vatta u kategoriji mlađih kadeta do 51 kg.

Izvrsne borbe pružili su i članovi Taekwondo kluba Sušak u konkurenciji starijih kadeta i juniora. Matija Ružić pomeo je konkurenciju u kategoriji juniora do 55 kg. i osvojio prvo mjesto i to prekidima zbog visoke bodovne razlike kako u polufinalnoj tako i u finalnoj borbi.

Druga mjesta osvojili su Kristijan Sladojević u kategoriji juniora do 48 kg., Antonio Vujević u kategoriji kadeta do 57 kg. i Lucija Smaila u kategoriji kadetkinja preko 59 kg, dok su Nicholas Novaković u kategoriji kadeta preko 65 kg. i Erik Krbavac u kategoriji kadeta do 41 kg. osvojili brončana odličja.