TRIATLON PTUJ 2015

Riječki triatlonci osvojili osam odličja

Ponedjeljak, 11. svibnja 2015. 20:06 Napisao/la  SC

Sedam odličja osvojili triatlonci i triatlonke TK Rival, jedno juniorka TK Tritona

Triatlon Ptuj je prva inozemna utrka triatlona svakog proljeća u triatlonskom kalendaru, koja služi kao pokazatelj hrvatskim klubovima o stanju forme mlađih kategorija triatlonaca u internacionalnoj konkurenciji.

Ove se je godine na utrkama akvatlona, supersprint i sprint duatlona okupilo više od 300 triatlonaca svih uzrasta iz Slovenije, Hrvatske, Austrije i Italije. Od hrvatskih klubova iz Rijeke su nastupili TK Rival i TK Triton te TK Zagreb i TK Petar Zrinski iz Zagreba.

Hrvatski klubovi su u utrkama osvojili 8 odličja. Sva su išla u Rijeku, 7 su osvojili triatlonci i triatlonke TK Rival, jedno juniorka TK Tritona. Unazad 7 godina triatlon je tek bio u povojima u Rijeci, tada se prvi put nastupalo na utrkama Triatlona Ptuj sa prvom generacijom početnika Škole Triatlona TK Rival, tada učenicima 1. i 2. razreda OŠ.

Ta ista generacija, sad mlađih juniora i kadeta, napredovala je toliko da sada redovito osvaja postolja sprint i supersprint triatlona domaćih i internacionalnih utrka, kao i njihovi mlađi kolege, odlično pripremljeni za aquatlon utrke početnika.

Iz Škole triatlona TK Rival ove sezone Hrvatsku predstavlja i 5 reprezentativaca hrvatske triatlon reprezentacije, koji se pripremaju za Balkansko triatlon prvenstvo, koje se ovog ljeta održava u Zagrebu.