Mladi skijaši Ski kluba Rijeka osvojili srebro i dvije bronce na Platku

Srijeda, 15. veljače 2023. 18:12 Napisao/la  SC

Na Platku su ovog vikenda uspješno privedena kraju dva natjecanja najboljih hrvatskih mladih skijaša, dječaka i djevojčica od 8 do 12 godina.

Okupilo se 60 natjecatelja iz sedam hrvatskih klubova- SK Zagreb, SK Medveščak, HASK Mladost, SK Markuševac, SK Končar, SK Žuti mačak te domaćin i organizator natjecanja SK Rijeka, kao i tri natjecatelja iz Bosne i Hercegovine.

Za Ski Klub Rijeka nastupilo je šest natjecatelja.

Najbolji klupski rezultat imao je Lukas Šepić koji je u slalomu bio brončani, a u veleslalomu srebrni.

Ski klub Rijeka ukupno je osvojio tri medalje - dvije brončane i jednu srebrnu.

Uz Lukasa Šepića, na postolje se popela i Lana Skokan.

Održane su i dvije vožnje slalom utrke Kup PGŽ za dječake i djevojčice U10 i U12.

Ski klub Rijeka osvojio je dva treća mjesta i jedno odlično četvrto mjesto.

U kategoriji mlađih djevojčica brončanu medalju dobila je Lana Skokan, a u kategoriji starijih dječaka broncu je osvojio Lukas Šepić. Odlično četvrto mjesto u njegovoj tek prvoj sezoni Cro Ski natjecanja osvojio je osmogodišnji Fran Maksan.

Rezultati ostalih natjecatelja SK Rijeka: Ferdo Spajić osvojio je 7. mjesto, Jakov Tešar 8. mjesto, a Oliver Miculinić 12. mjesto.

Na veleslalom utrci za prvenstvo Hrvatske i otvoreno prvenstvo Hrvatske za dječake i djevojčice U10 i U12, a Ski klub Rijeka ponosi se rezultatom Lukasa Šepića, na veleslalomu u kategoriji starijih dječaka osvojio srebrnu medalju.

Podsjetimo da je prošle godine s Platka Opatijac Lukas Šepić kući otišao također s dvije medalje - zlato u slalomu i bronca u veleslalomu.

Odlični su bili i rezultati ostalih članova SK Rijeka: Fran Maksan osvojio je 5. mjesto, Oliver Miculinić 6. mjesto, Lana Skokan 6. mjesto, Jakov Tešar 5. mjesto, a Ferdo Spajić 7. mjesto.

Glavni trener Ski kluba Rijeka je Mateo Rački.

Natjecanja su se održavala na stazi Radeševo 2.

Ski klub Rijeka zahvaljuje se Goranskom sportskom centru i Hrvatskoj gorskoj službi spašavanja, stanici Rijeka na suradnji.

REZULTATI: Slalom CroSki kupa ,,Kup PGŽ" za djevojčice i dječake (U10, U12)