PH U MALOM NOGOMETU

OŠ Srdoči izborila državnu završnicu u Vinkovcima

Ponedjeljak, 27. svibnja 2013. 10:16 Napisao/la  SC

Srdoči su u Rovinju u finalu međužupanijskog prvenstva pobijedili OŠ Braća Ribar iz Siska 4:2 i to nakon što su gubili 0:2

Malonogometaši Osnovne škole Srdoči osvojili su prvo mjesto na poluzavršnici državnog prvenstva i osigurali plasman na državnu završnicu u konkurenciji 5. i 6. razreda koja će se od 6. do 8. lipnja održati u Vinkovcima. Srdoči su u Rovinju u finalnoj utakmici nakon zaostatka od 2:0, u furioznoj završnici pobijedili OŠ  Braća Ribar iz Siska 4:2.

Osnovna škola Srdoči
Sastav: Antonio Dedić (6.a), Romano Vorkapić, Leo Arrigoni, Boren Baštek, Karlo Radošević i Mateo Paladin (svi iz 6.b), Marin Vraneković, Fran Katalinić, Sanjin Novaković i Roko Bačelić (6.c) te i Amar Zahirović (5.d). Trener : Slobodan Mataija-Bau.

U polufinalu ekipa OŠ Srdoči pobijedila je OŠ Marije i Line iz Umaga sa 5:0 te se plasirala u finale.

Inače na putu do državne završnice Srdoči su prošli dug put. Nanizali su pobjede protiv OŠ Brajda 7:0, OŠ Vojak 9:0, OŠ Vežica 2:0, OŠ Skrad 6:0, OŠ Ivan Zajc 4:0 i OŠ Dražice 3:1.

O kvaliteti i snazi cijele ekipe govori i činjenica da su Srdoči u prvom dijelu natjecanja primili samo jedan (auto)gol.

Nakon kvalifikacija i osvojenog prvog mjesta uslijedilo je polufinale gdje su se igrači OŠ Srdoči, u polufinalnim utakmicama i pobjedama protiv Nikole Tesle (2:1) te u finalu protiv Matulja (3:1), plasirali na međužupanijsko natjecanje.