ŽELJKO ČAGALJ PORUČUJE

Neke igračice protiv Senije nisu zadovoljile!

Subota, 15. prosinca 2012. 11:56 Napisao  Milan Kosanović

Htio sam da svaka igračica dobije svoju šansu, rekao sam im da počinje borba za Zametov dres, rekao je Čagalj

Rukometašice Zameta pobjednice su regionalnog kupa, u finalnom ogledu odigranom u Senju igračice trenera Željka Čaglja svladale su domaću Seniu te 2012. godinu završile s trofejem u rukama kapetanice Dine Brčić. Ipak, utakmica u Senju Zamećankama je trebala poslužiti kao priprema za proljetni dio prvenstva u kojem će Riječanke juriti Ligu za prvaka koja je prvi i osnovni cilj koji je postavio predsjednik Luka Denona.

Uoči utakmice Zamećanke su bile apsolutni favoriti što su i opravdale sudeći po konačnom rezultatu i igri udarne postave, no činjenice da je u 45.minuti na semaforu stajalo 23:23, da su Zamećanke primile čak 29 golova uz 20 obrana svoje golmanice Nikoline Račić, te da im je Sara Orlić "utrpala" čak 16 golova u najmanju ruku su poražavajuće bez obzira u kojem sastavu  su riječke rukometašice igrale.

- Utakmica je bila interesantna, vježbali smo gustoću u sredini obrane i kada pogledamo po minutama kada je određena sedmorka bila u igri onda je to izgledalo dosta dobro, rekao je trener Zamećanki Željko Čagalj te nastavio:

-  Da smo utakmicu išli igrati rezultatski ne bismo primili više od 16 ili 17 golova. Htio sam da svaka igračica dobije svoju šansu i izbori se za minutažu rekao sam im da počinje borba za Zametov dres. Naravno, nema nikakve logike da Zamet primi 29 golova. Vodiš 9:3 pa 11:4, a onda uvedeš neke igračice s klupe i utakmica se promijeni. To je pokazalo tko je uzrok pada igre, a i dobili smo sliku tko zadovoljava kriterije Zameta, a tko ne. Neke igračice koje sada neću imenovati jer nema potrebe za tim nisu zadovoljile i to im je jasno rečeno, rekao je Čagalj.

- U subotu ujutro smo imali sastanak, analizu utakmice i nakon toga trening. Utakmica u Senju je za nas bila trening utakmica, igra će doći na svoje. Ono što me brine je pauza između Božića i Nove godine kada nećemo trenirati, ali će igračice dobiti individualne programe koje će morat same odraditi.

Trener rukometašica Zameta muku muči s odigravanjem prijateljskih utakmica, suradnja s Orijentom po tko zna koji put pala je u vodu, a Zamećanke traže adekvatnog protivnika.

-  Slovenci još uvijek igraju ligu, Bosna nam nije mogla doći, Lokomotiva igra SEHA ligu, Samobor i Sesvete igraju međusobno utakmicu.. U četvrtak nam dolazi Umag, a 22.prosinca smo u Karlovcu gdje igramo protiv juniorske reprezentacije. Moramo nastaviti vježbati i uigravati se, ekipa ima potencijal, no najveći problem je u psihološkom pristupu mladih igračica. Prave ekipe su u današnje vrijeme sastavljene od 30-godišnjakinja i onda je to pravi rukomet. Najveći izazov za Zamet je da se ne smije razočarati u mladim igračicama već s njima treba potpisati dugogodišnje ugovore jer rezultat sigurno neće izostati, zaključio je Željko Čagalj.