1. HRL: Rukometašice Zameta pobijedile Zrinski i osigurale ostanak

Nedjelja, 12. svibnja 2024. 21:31 Napisao/la  SC

Početkom drugog dijela Riječake su nadoknadile tri pogotka zaostatka i odličnom igrom u nastavku došle do zlata vrijedne pobjede

Ivan Tabar
Ivan Tabar

Prva liga rukometašica - 26. kolo

ZAMET - ZRINSKI 20:17 (8:11)

Centar Zamet. Gledatelja 100

Suci: Tomislav Cindrić, Robert Gonzurek

Rukometašice Zameta i druge će sezone igrati u elitnom razredu hrvatskog ženskog rukometa.

U odlučujućoj utakmici Zamećanke su na domaćem terenu svladale Zrinski 20:17, u utakmici koja je do same završnice nudila veliku neizvjesnost.

Budući da je Bjelovar pobijedio (38:30) Sesvete, Zamećanke bi ostale u ligi i da su doživjele poraz!

Gošle su na odmor otišle s tri pogotka prednosti (11:8), serijom 4:1 Riječanke su do 39. minute poravnale, nakon toga uslijedio je period igre "gol za gol", niti jedna ekipa nije se rezultatski uspjela odvojiti.

U 54. minuti rukometašice Zrinskog povele su 17:16 preko Lucije Cvitanović, pokazalo se da je to bilo posljednje vodstvo gošći na utakmici.

Prvo je Iva Tabar poravnala u 55. minuti, potom su Nika Pleše i Katarina Šutović do 58. minute odvojile Riječanke na dva koraka prednosti (19:17), a onda je praktički sa sirenom Katarina Šutović potvrdila pobjedu i velik uspjeh Zamećanki.

Najefikasnije u redovima domaće ekipe bile su Jana Markulinčić si Katarina Šutović sa po šest pogodaka, u redovima gošći pet golova postignula je Lucija Cvitanović