Arena bolja od Zamećanki, trener Drago Žiljak ogorčen suđenjem

Subota, 17. ožujka 2012. 19:51 Napisao  Milan Kosanović

Zamećanke su jedino vodstvo na utakmici imale u 6. minuti kada je Kristina Plahinek zabila za 1:2, ostatak utakmice protekao je u znaku domaćina koji je u jednom trenutku imao i sedam pogodaka prednosti (19:13)

Arena – Zamet 28:26  (15:12)

Utakmica 21.kola 1.HRL – žene. Dvorana mladosti, Pula.

ARENA: Dukić , Mandić, Burišić, Vukić, Gaborović, Maras 2, Kiridžić 11, Petretić 1, Milošević 8, Gavranić 5, Jelčić, Mudronja 1.

ZAMET: Paurević, Plahinek 5, Mičijević 2, Brčić 9, Tabar, Vuković 5, Toto, Strukar, Bunić 1, Tus 2, Stakorić 1, Debelić,Milinović, Mišurović 1,Vučić.

Sedmerci: Arena 4 (5),Zamet 5 (6). Isključenja: Arena 10, Zamet 12 minuta.

Rukometašice Zameta poražene su na gostovanju u Puli od domaće Arene koja je predvođena golgetericom  Tanjom Kiridžić pokazala Riječankama što ih čeka u četvrtfinalu kupa. Zamećanke su jedino vodstvo na utakmici imale u 6.minuti kada je Kristina Plahinek zabila za 1:2, ostatak utakmice protekao je u znaku domaćina koji je u jednom trenutku imao i sedam pogodaka prednosti (19:13). Do kraja susreta igračice trenera Drage Žiljka uspjele su samo ublažiti već očiti poraz.

Najefikasnija u redovima Zamećanki bila je kapetanica Dina Brčić s devet postignutih pogodaka, no to nije pomoglo njezinoj ekipi da se s pozitivnim rezultatom vrati s juga Istre.

- Odigrali smo dosta loše u fazi obrane, a u napadu nam je nedostajalo svježine, rekao je trener Zamećanki Drago Žiljak te nastavio:

- U drugom poluvremenu smo imali mini šansu koju nismo iskoristili već smo bacili dvije lopte u bunar te propustili priliku za preokret. Arena je na kraju zasluženo pobijedila, no moram spomenuti katastrofalno suđenje sudačkog para iz Ogulina, zaključio je Žiljak.