PREMIJERLIGA RUKOMETŠA

Zamet pobjedio Spačvu i ostao u vrhu

Subota, 15. veljače 2014. 19:24 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 18. kola: Zamet - Spačva 33:23 (13:10). Veliku večer imali su Dino Slavić i Damir Vučko

Premijer liga rukometaša - 18. kolo

ZAMET - SPAČVA 33:23 (13:10)

Centar Zamet. Gledatelja 200.

Suci: Igor Barle i Saša Vučić (Zagreb). Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb)

ZANET: Vukić, Vučko 11, Samardžić 2, Klić, Uzelac 3, Lončarić 6, Stipčić 2, Jurić-Grgić 5, Slavić (19 obrana), Kovačević 1, Juričić (1 obrana), Valković 3, Golik, Majić

SPAČVA: D. Stojanović (7 obrana), Stojnović 2 (1), Kurtović 1, Androš 3, Oroz, Baltić, Ma. Mišić 2, Šarenac 1, Mi. Mišić 3, Šijaković 3 (1), T. Stojanović (4 Stojanović), Čutura 1, Džijan, Tomašević 7 (1), Rimac

Sedmerci: Zamet 2 (0) Spačva 4 (3)

Isključenja: Zamet 2 minute Spačva 2 minute

Rukometaši Zameta došli su do prve pobjede u novoj godini nakon što su u susretu 18. kola Premijer lige slavili protiv momčadi vinkovačke Spačve sa 33:23. Odličnom igrom u nastavku susreta i uz pomoć fenomenalnog dvojca Slavić - Vučko slomljeni su Vinkovčani i uhvaćen je priključak za vrhom ljestvice.

U ne odveć gledljivom prvom dijelu gosti kreću usporeno. Njihovu je kompoziciju vješto svojim obranama zaustavljao Slavić. S lijeve je strane pet puta u prvom dijelu pogodio Vučko, najkonkretniji igrač domaćih igrača. Nakon vodstva od 5-3 u prvih deset minuta gosti izjednačuju rezultat pa prvi puta dolaze na dva pgotka viška (7:9). Tada Vučko zabija vezana tri pogotka, dva na asistenciju mladoga Golika koji je dobro uskočio umjesto ozljeđenog Mrakovčića, najvažnije karike u lancu momčadi Marina Miškovića.

Vučko je tako doveo Zamećane od vodstva od 10:9, digli su se potom dvaput Lončarić i jednom indisponirani Jurić-Grgić. Ta su dva halfa u Zametovoj obrani puštala gostujuće vanjske igrače i pivota Kurtovića da neometano pucaju prema njihovim vratima. Jurić-Grgić nije pružao najbolju partiju otkako je u Zametovom dresu, Lončarić je pak uz promašena dva sedmerca u prvom dijelu svoje kočnice otpustio tek potkraj prvog dijela s dva pogotka. Ponovno se, kao i u domaćem ogledu protiv Poreča dalo vidjeti da rezultat na poluvremenu ne odaje dojam kvalitetne Zametove igre.

Puno je rupa u obrani, napad je razmjerno efikasan i unatoč izostanku Mrakovčića, jedini pomak su vratari (Slavić). Zametov čuvar mreže najzaslužniji je za vodstvo na poluvremenu uz Damira Vučka, arhitekta kojeg gosti nisu mogli zaustaviti.

U nastavku - neki novi Zamet. Od tri razlike na poluvremenu, deset je bilo nakon jednakog broja minuta drugog dijela. 22-12 na semaforu, petnaest obrana igrača utakmice Dine Slavića, deset pogodaka najefikasnijeg Vučka. Gostujuća tri pogotka plod su samo sporadičnih udaraca, Zamet je pogađao sa svih pozicija. Nije bilo straha za pobjedu kada je Jurić-Grgić zabio za najvećih 25-13.

Rezultat je to koji veseli uoči kup-susreta, 26. veljače kada se ove dvije momčadi susreću na istom mjestu. Samardžić je zabio za 27-15, rezultat od dvanaest pogodaka zaostatka nije se značajnije smanjivao do kraja susreta, bilo je naprotiv i 31-17, pa se susret kraju priveo u revijalnom tonu.

Zamećani su tako ostvarili prvu ovogodišnju pobjedu nakon dva gostujuća poraza, te tako ostali u užem krugu konkurenata za ulazak u Ligu za prvaka.