Subota, 09. ožujka 2024. 21:22 Napisao/la  SC

Prva HRL Jug - 15. kolo

BUZET - ZAMET 30:33 (13:15)

ŠD Buzet (Buzet). Suci: Tomislav Cindrić, Robert Gonzurek (obojica Osijek)

Rukometaši Zameta ostvarili su pobjedu u derbiju 15. kola, prevođena raspoloženim Raulom Valkovićem momčad Buzeta pokazala je da nije slučajno prije početka sezone svrstana u uski krug pretendenata na visoki plasman.

Silovito su Zamećani počeli utakmicu, u 17. minuti stekli su +6 (9:3), činilo se da Buzećani nisu u stanju pratiti ritam vodeće momčadi lige.

Uz pomoć Valkovićeva četiri pogotka, Buzet se vratio u utakmicu (10:12), neposredno pred odlazak na odmor utakmica kao da je drugi put počela.

Tin Tomljanović prvi je pogodak postigao tek u 18. minuti (4:10), toliko je vremena trebalo najboljem strijecu Zameta za zagrijavanje, do odmora je stigao već do pet pogodaka.

U drugom dijelu  Zamećanima je trebalo petnaest minuta da jačim ritmom opet steknu zavidnu prednost (24:19), koji nisu uspjeli tako lako sačuvati, Buzećani su deset minuta prije kraja utakmice stigli do minimalnog zaostatka (24:25).

U zadnjih desetak minuta odgovornost u napadu preuzeli su stožerni igrači (Tomljanović 4, Černeka 2, Vučko, Krstić) i Zamet je osvojio važne bodove.