Uzvratna utakmica 3. pretkola Konferencijske lige
RIJEKA - B36 TORSHAVN 2:0
Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 6934
Sudac: O. Derevinskyi (Ukrajina)
Strijelci: 1:0 Egilsson (14-ag), 2:0 Grgić (83)
Žuti kartoni: Veiga (Rijeka), Benjamisen (B36 Torshavn)
RIJEKA: Labrović, Veiga, Galešić, Radeljić (46 Mitrović), Vukčević, Hodža, Selahi (64 Ilinković), Pašalić (72 Grgić), Fruk (64 Liber), Janković (46 Djouahra), Ivanović
B36 TORSHAVN: Lamhauge, Jonsson, Nattestad, Egilsson (79 Giessing), Solheim, Johansen (79 Joensen), E. Nielsen (46 Hellisdal), Skandari (61 Sabala), Benjamisen, Przybylski, B. Nielsen (61 Knudsen)
Rijeka se očekivano plasirala u play-off u sjajnoj atmosferi na Rujevici, ozračje na tribinama objektivno je bilo puno bolje nego igra na terenu.
Nije to čudno budući da je pristup europskim utakmicama prirodno drugačiji od pristupa ligaškim utakmicama, europske se utakmice jednostavno igraju drugačije već u pripremi.
To znači da su igrači Rijeke dodatne motive eventualno mogli pronaći jedino na tribinama, uz dužno potšovanje protivnik ni po čemu nije mogao isprovocirati dodatni napor.
Igrači Rijeke kao da su bili iznenađeni visokim presingom i entuzijazmom gostiju prvih desetak minuta, dvaput su gosti zaprijetili, jednom nakon Radeljićeve pogreške (Skandari 2), drugi put udarcem izvana (Johansen 7).
U 14. minuti Pašalić je ubacio loptu iz kuta, Egilsson je tijelom loptu skrenuo u mrežu - 1:0.
Nakon toga splasnuo je polet gostiju, momčad Rijeke očekivano je počela dominirati kroz posjed lopte koji je bio toliko spor da se ništa posebno do odmora nije dogodilo pred vratima gostiju.
Ni traga od okomite riječke igre u prvim utakmicama ove sezone na Rujevici, u trima prethodnim utakmicama postignuli su igrači Rijeke čak 16 pogodaka.
U drugom dijelu momčad Rijeke mirno je držala utakmicu pod kontrolom, već je u ždrijebu bilo jasno da momčad s Farskih Otoka ne može uskratiti navijačima Rijeke spektakl protiv Lillea.
U 82. minuti Ilinković je lucidno proigrao Grgića, koji je ušao zdesna u kazneni prostor i loptu poslao u suprotni gornji kut - 2:0.
Stvorila je riječka momčad još nekoliko situacija koje su mogle završiti konkretnije, najbolju priliku nije iskoristio Ivanović.
U sudačkoj nadoknadi Ivanović je uspio promašiti vrata kada je sam lagano trčao prema vrataru gostiju.