Povodom iznenadne smrti Roberta Komena priopćenjem se oglasio HNS:
Kao i svima u nogometu, bila mi je čast poznavati Roberta i zadovoljstvo surađivati s njim. U ime Hrvatskog nogometnog saveza i cijele nogometne obitelji, izražavam duboku sućut obitelji Roberta Komena zbog ovog nenadoknadivog gubitka.
Naše misli su s Vama. Od srca Vaš,
Davor Šuker
Preminulom predsjedniku Udruge prvoligaša HNS je odao počast minutom šutnje prije utakmice Hrvatska – Srbija HNS. Priopćenjem se oglasila i Udruga prvoligaša:
Nogometna javnost posebno će ga pamtiti po dugogodišnjoj sjajnoj organizaciji svjetski priznatog međunarodnog omladinskog turnira Kvarnerska rivijera kojeg je u teškim uvjetima djelovanja unaprijedio i sačuvao za mlade naraštaje.
U HNK Rijeka obnašao je i funkciju predsjednika kluba u krizno vrijeme za opstojnost kluba, od veljače 2011. do ožujka 2012. godine i u tom periodu sa svojim suradnicima uspio pronaći strateškog partnera koji je u sporazumu s gradom Rijekom preuzeo brigu o klubu.
Ostao je na funkciji člana uprave kluba, a 30. svibnja 2012. godine izabran je za predsjednika Udruge Udruge Prve HNL i ujedno dopredsjednika HNS-a.
Bolno dirnuti viješću o smrti Roberta, našeg poštovanog predsjednika i dragog nam prijatelja i suradnika, rukovodstvo i djelatnici Udruge Prve HNL ovim putem obitelji Komen izražava iskreno žaljenje.
HNK Rijeka na službenoj stranici objavila je tužnu vijest sljedećim priopćenjem:
U 48. godini života iznenada nas je napustio naš dragi Član Uprave i vjerni prijatelj kluba Robert Komen.
Robert je čitav svoj život bio vezan uz HNK „Rijeka“, od najranijih dana kao vjerni navijač, više od deset godina u funkciji predsjednika međunarodnog turnira Kvarnerska rivijera, predsjednik Kluba od 2011. do 2012. godine, a potom na funkciji dopredsjednika HNK „Rijeka“.
Bio je dokazani prijatelj Kluba, ali prije svega veliki zaljubljenik u nogomet. Stoga, odlazak Roberta Komena nije samo gubitak za HNK „Rijeka“, već je njegovim odlaskom izgubila cijela hrvatska nogometna obitelj za koju je disao i živio svim srcem.
Robert Komen je osim u sportskim, bio poznat i cijenjen i u poslovnim krugovima, a trenutno je osim na poziciji predsjednika Udruge prvoligaša i dopredsjednika HNS-a, bio i direktor Regionalne razvojne agencije Porin.
Iza njega ostala je neutješna obitelj kojoj ovim putem izražavamo duboku sućut.