Prva HNL: Rijeka pobijedila Slaven Belupo i zadržala razmak od konkurenata za drugo mjesto

Utorak, 02. travnja 2019. 21:12 Napisao/la  SC

Rijeka - Slaven Belupo 2:0. Strijelci Murić (21) i Puljić (69),  sve najbolje od riječke momčadi moglo se vidjeti u prvih pola sata

Jakov Puljić postigao drugi pogodak

Prva HNL - 27. kolo

RIJEKA - SLAVEN BELUPO

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 3851

Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb) 5

Strijelci: 1:0 Murić (21), 2:0 Puljić (69)

Žuti kartoni: Velkovski (24), Međimorec (27), Šarlija (61), Puclin (77), Menalo 881)

RIJEKA: Sluga -, Kvržić 6,5, Velkovski 6, Župarić 6,5, Mamić 6, Lepinjica 6,5, Halilović 6, Pavičić 6 (88 Capan -), Murić 7 (76 Bušnja -), Gorgon 6 (45 Acosty 6,5), Puljić 7

SLAVEN BELUPO: Filipović 5,5, Nowak 5 (79 Bongongui -), Međimorec 5,5, Šarlija 5, Bogojević 5 (46 Karamarko 5,5), Vidović 5, Ćanađija 5,5, Puclin 5,5, Doležal 5, Menalo 5,5, Jelić 5 (39 Mateus 5,5)

Nogometaši Rijeke ostvarili su pobjedu protiv Slavena Belupa i zadržali pristojan razmak na ljestvici od konkurenata za drugo mjesto.

Riječka momčad opet je izgledala drugačije nego u zadnjoj utakmici, ovog puta trener Rijeke Igor Bišćan na klupi je imao kombinaciju iskusnijih igrača (Acosty, Escoval, Capan, Prskalo) i juniora (Bušnja, Smolčić, Ristovski).

Što se igre tiče, sve najbolje od riječke momčadi moglo se vidjeti u prvih pola sata.

Prvih dvadesetak minuta Rijeka je djelovala razigrano i rastrčano, tečni protok lopte bio je prebrz za postavljenu obranu gostiju.

U drugom smjeru momčad Slavena Belupa ni jednom nije stigla ni u zonu udarca ispred Sluge, igrači Rijeke u svakom su duelu bili brži, viši, jači...

Težište napadačke igre Rijeke prema običaju ove godine nalazilo se na desnom boku, gdje je Kvržić na početku utakmice stvarao višak u duelima s Doležalom.

Zaredale su osmišljene riječke prilike s četiri, pet igrača u završnicama akcija, pokazali su igrači Rijeke treneru Bišćanu da znaju igrati okomito protiv gusto posloženih obrana s trojicom stopera u zadnjoj liniji.

U 14. minuti Kvržić je pobjegao pratnji i dotrčao do desne korner-linije, idealno je položio loptu Haliloviću, koji je sa 7 metara gađao bliži kut, Filipović je obranio.

U 18. minuti Puljić nije reagirao baš spretno, a nije imao ni sreće s obzirom kako se lopta odbila od njegove noge.

Murić je ubacio zdesna, Gorgon je s druge vratnice loptu glavom vratio u sredinu, lopta je iznenadila Puljića.

Napadač Rijeke nije stigao reagirati na dva metra od gol-linije, na kraju se lopta od Puljića odbila izvan igrališta kraj praznih vratiju.

U 21. minuti opet je Kvržić prošao desnom stranom, prizemno je proigrao Puljića u ravni prve vratnice, napadač Rijeke vratio je loptu natrčalom Muriću, koji je sa 17 metara lijevom nogom spretno i sretno pogodio bliži kut - 1:0.

U 23. minuti Velkovski je nakon ubačaja iz kuta sa 6 metara glavom loptu poslao pokraj vratiju.

I u negdje počinje kraj razigranog razdoblja igre domaćina.

Držala je Rijeka do odmora utakmicu pod kontrolom kroz posjed lopte, ali je završnica postala sterilna.

Budući da gosti nisu praktično ni ušli u zadnju riječku trećinu, riječka momčad nakon pogotka ostavila je dojam kao da čuva rezultat.

U 45. minuti izašao je ozlijeđeni Gorgon čime se opet povećao ionako veliki popis igrača na bolovanju.

U drugom dijelu trener gostiju Ivica Sertić podignuo je svoju momčad visoko i počeo igrati presing na zadnju liniju domaćina, koja je u prvom dijelu ležerno iznosila loptu.

Zatvorili su gosti prostor ispred Kvržića, dignuli su uočljivo intezitet trke i agresivnosti, takav pristup brzo je mogao promijeniti rezultat.

U 53. minuti Mamić je pod pritiskom izgubio loptu u zadnjoj liniji, Mateus je ukradenu loptu gurnuo Menalu, koji je s 15 metara snažnim udarcem loptu poslao kraj vratiju.

Utakmica je postala zanimljiva čim su gosti počeli riskirati u pokušaju da postignu pogodak, otvorio su slobodan (među)prostor na gostujućoj polovici.

Nakon petnaestak minuta Rijeka je prvi put u drugom dijelu ušla u razdoblje kontinuiranog napada i postignula drugi pogodak.

Murić je lijevom nogom s desne strane precizno pogodio Puljića, koji je s 10 metara glavom loptu skrenuo u daljnji kut - 2:0.

Minutu kasnije otvorilo se prostranstvo na lijevoj strani riječke obrane, Menalo je utrčao u kazneni prostor kao na treningu, poslao loptu kraj Sluge iza kojega je stajao pravodobni Župarić.

Odbio je stoper Rijeke loptu koja ne bi ušla u vrata.

U 82. minuti Menalo je dobio žuti karton zbog simuliranja iako ga je Lepinjica nagazio na ulasku u kazneni prostor, što je sudac očito previdio i uskratio gostima mogućnost da izvedu kazneni udarac.

U 83. minuti riječka momčad prvi put je s viškom igrača istrčala jednu kontru koju je trebalo samo tehnički privesti kraju, Pavičić je bio prespor u reakciji i kreaciji na brisanom prostoru.

Do kraja utakmice riječka je momčad sačuvala pobjedu bez velikih stresova.

Jedina utjeha gostima može biti da su u drugom dijelu ostavili bolji dojam nego u prvom dijelu utakmice.

Za prozitivan rezultat protiv Rijeke trebalo je pokazati više od dobrog dojma.