NIGERIJCI DOŽIVJELI DEBAKL

Neuspješan ispit nigerijske Akademije

Nedjelja, 27. svibnja 2012. 18:49 Napisao  I. V.

Pomorac - AFSA 13:0. Ni malobrojni gledatelji nisu uživali u nigerijskim nevoljama

Prijateljska nogometna utakmica

POMORAC - AFSA 13:0

Igralište u Žuknici. Gledatelja 200
. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: Grbac (3, 44, 51), Weitzer (5, 17, 67), Jergović (31), Turkalj (43), Rubčić (55, 58, 71), Prtenjača (66, 77))

Pomorac: Srok (72 Čituljski), Duračak, Turkalj, Jergović, Muminović, Prpić (55 Prtenjača), Čuturilo, J. Rudan (55 Rubčić), Weitzer, Bjelanović (55 T. Rudan), Grbac
.

Abuja Football Soccer Academy: Suleiman, Hassan, Usman, Ehis, Tahir, Faisal, Davidson (23 Yusuf), Abduliahi, Ufedo, Theophilus, Stephen. Još su igrali: Jibril, Aminu, Sagir, David
.

Nigerijska selekcija nastupila je sa stoperskim parom koji zajedno ima manje godina od kapetana Pomorca Marina Prpića, Tahir (15) i Faisal (16)! Time se postavlja ključno pitanje kakva je svrha utakmice u kojoj ponajbolja drugoligaška momčad igra protiv selekcije u kojoj su dvojica igrača 15-godišnjaci, četvorica igrača 16-godišnjaci, itd., a najstariji igrač ima 22 godine. Sve ostalo što se događalo posljedica je prevelike razlike u kvaliteti, koja nema veze s godištima igrača. A ni s normalnim nogometom, jer ni malobrojni gledatelji nisu uživali u nigerijskim nevoljama koje je desetak minuta prije 90. minute prekinuo milostivi sudac Jelenčić.

Nogometno (samo)ubojstvo mladih Nigerijaca u prvom poluvremenu okončano je sa šest hitaca u mrežu i još sedam ćoraka, koji su morali završiti u mreži da je bilo malo koncentracije u redovima domaćina. Dobrodošlica kakvu su Nigerijci mogli poželjeti u prvoj utakmici nastavila se u drugom poluvremenu,  a završila je rezultatom koji najbolje ukazuje da je organizator turneje pao na prvom ispitu pred nigerijskom Akademijom. Akademijom, kako to gordo zvuči!

Fotogalerija: Lario Tus