MAXTV PRVA LIGA

Rijeka poražena na gostovanju u Puli

Petak, 10. svibnja 2013. 21:55 Napisao  I. V.

Utakmica 31. kola: Istra 1961 - Rijeka 1:0. Hadžić u 86. minuti postigao prekrasan pogodak

MAXtv Prva liga - 31. kolo

ISTRA 1961 - RIJEKA 1:0

Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 3.500

Sudac: Mario Zebec (Varaždin) 5,5

Strijelac: 1:0 Hadžić (86)

Žuti kartoni: Anđelković (47), Mujanović (59), Mutombo (64), Blagojević (79), Aganović (89), Budicin (90+2), Benko (90+2)

ISTRA 1961: Ježina 6,5,  Chung 6 (71 Aganović -), Obšivač 6,5, Budicin 7, Sušić 6 (80 Horvat -), Anđelković 6,5, Blagojević 6, Ottochian 5,5 (37 Milić 6,5), Hadžić 7, Križman 6, Roce 6

RIJEKA: Mance 6,5, Marić 5,5, Knežević 6, Neretljak 6, Škarabot 5,5, Kreilach 5,5, Jugović 6, Mujanović 5,5 (82 Jogan -), Alispahić 5,5, Čulina 6 (37 Mutombo 5,5, 68 Močinić -), Benko 6

Nogometaši Rijeke poraženi su utakmici protiv Istre prekrasnim pogotkom Luke Hadžića u 86. minuti. Popustila je koncentracija riječke obrane, poglavito veznih igrača zaduženih za blok. Hadžić je sam na rubu kaznenog prostora primio ubačenu loptu zdesna, imao je dovoljno vremena za pripremu udarca  s 15 metara po kojemu je lopta udarila u prečku i završila u mreži - 1:0.

U prvom se dijelu igralo kao i uvijek kada gostuje Rijeka: tvrdo, plitko i bez nepotrebnog rizika. Treneri Kek i Pamić imaju dvije poveznice: obojica nose šilterice i inzistiraju na detaljnoj organizaciji igre na svakom dijelu terena, poglavito na svojoj polovici.  U nekoliko izmjena na onom dijelu terena gdje treneri ne mogu puno pomoći, u vrhu napada, nedostajalo je više kreacije da bi napadačka igra postala smislena.

Tijekom prvog dijela slučajno se dogodila jedna prilika, kada je Hadžić u 45. minuti na 10-metara u prolazu zahvatio loptu tijelom na Chungov ubačaj slijeva. Lopta je odletjela tik iznad grede.

Opasnosti po obojicu vratara iz izrađenih prilika nije bilo, iako se ne može reći da nije bilo prijetnji. Istra je uglavnom prijetila udarcima izvana (Blagojević 27, Ottochian 33), samo su jednom domaći igrači opasno ušli u  kazneni prostor (Hadžić, 30) na desnom boku, ali je u riječka obrana rutinski reagirala.

Rijeka je igrala  slično kao u prethodnim utakmicama,  personalne promjene nužno su ipak malo promijenile način igre u početnom rasporedu 4-4-2. Čulina iza napadača Benka doimao se raspoloženim za igru na širokom prostoru po bokovima, šteta što je zbog ozljede glave morao iz igre u 37. minuti. U razdobljima terenske inicijative Rijeka nije uspjela ni jednom doći u završnicu s više igrača (Benko nije praktično pipnuo loptu), a nekoliko otvorenih pozicija za udarce (Čulina, Jugović, Mujanović) tehnički je trebalo drugačije odraditi  da bi vratar Ježina morao intervenirati.

U prvom dijelu težište igre često je mijenjalo strane, u drugom dijelu Rijeka je daleko više boravila na polovini Istre. Pamić je Keku očigledno prepustio posjed lopte, opredijelivši se na brze izlaske u polukontrama. Riječka momčad kontrolirala je loptu negdje do zone udarca, dalje s loptom nije znala proći. Ali je zato do 86. minute suvereno pokrivala prostor  koji je pokušavala koristiti Istra, pa  utakmica većim dijelom drugoga poluvremena vjerojatno samo trenerima nije bila dosadna.

Jedini trenutak vrijedan uzbuđenja dogodio se u 63. minuti, kada je Roce s lijeve strane snažnim udarcem zatresao vanjski dio mreže.

Ako se prilikama mogu nazvati dva iznuđena udarca (Kreilach 49, Mutombo 54) u kaznenom  prostoru i jedan izgledan udarac (Jugović 74) sa 17 metara, onda Rijeka ima za čime žaliti. Objektivno, sve skupa izgledalo je: Žali, Bože!