Rijeka u srijedu protiv Istre 1961 igra utakmicu polufinala Kupa, utakmica u Puli počinje od 18 sati.
Rijeka ima priliku igrati treći uzastopni finale, dvaput je uzastopno osvojila Kup, uoči utakmice u Puli izraziti je favorit.
Otkada je trener postao Goran Tomić, Rijeka niže pozitivne rezultate.
Najznačajniju pobjedu Tomić je ostvario u debiju, Rijeka je u Gradskom vrtu pobijedila (2:1) Osijek, ostvarila plasman u polufinale i u prvoj utakmici pod vodstvom novog trenera potvrdila da ima kvalitetu za najviši plasman u HNL-u.
U HNL-u Tomić je ostvario tri pobjede na gostovanjima (Šibenik 1:0, Gorica 4:3, S. Belupo 3:1) i jednu na Rujevici (Varaždin 2:0), ostvario je jedan remi (S. Belupo 1:1) na Rujevici, jedini poraz doživio je od Dinama (0:2) u Maksimiru.
Naslijedio je negativnu gol-razliku, u šest utakmica HNL-a ostvario je gol-razliku +4 (11:7).
Tomić pokušava osmisliti drugačiji način igre od Simona Rožmana, linije kretanja četvorice igrača uoči pogotka protiv Šibenika za bivšega trenera je jednadžba s četiri nepoznanice.
Igrači polako usvajaju drugačije linije kretanja, brzina adaptacije najviše ovisi o individualnoj kvaliteti, ne treba ni jedan trener Adrianu Liberu objašnjavati gdje se treba pojaviti u međuprostoru uoči asistencije za pogodak odluke (naslovna fotografija).
Vrijedi i obratno, ima igrača kojima ni jedan trener ne može objasniti kako se treba kretati u (među)prostorima!
Novi trener još uvijek nije obavio selekciju igrača prema svojim afinitetima, igra još uvijek dosta oscilira, važno je da su tendencije pozitivne.
Tomić jasno artikulira svoje namjere nakon svake utakmice, ne zavarava se pobjedama koji više ovise od pojedinačne kvalitete igrača nego od kvalitetne igre momčadi.
To u praksi znači da linije kretanja uoči pogotka u Šibeniku trebaju postati pravilo, a ne iznimka.