REKORDNA POBJEDA RIJEKE

Kup: Andrej Kramarić postigao osam pogodaka

Srijeda, 09. listopada 2013. 19:46 Napisao  I. V.

Utakmica 1/16 Kupa: Rijeka - Zmaj 11:0. Kramarić novi rekorder po broju postignutih pogodaka

Hrvatski nogometni kup, utakmica 1/16 finala

RIJEKA - ZMAJ 11:0

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 3000

Sudac: Ivo Krečak (Šibenik)

Strijelci: 1:0 Kramarić (5), 2:0 Brezovec (16), 3:0 Kramarić (20-11m), 4:0 Kramarić (32), 5:0 Kramarić (51), 6:0 Alispahić (61), 7:0 Kramarić (69), 8:0 Kramarić (73), 9:0 Kramarić (80), 10:0 Kramarić (85), 11:0 Alispahić (88)

RIJEKA: Mance, Boras, Mitrović, Marić (30 Bagadur), Bertoša, Pokrivač, Brezovec (57 Pušić), Alispahić, Sharbini, Ajayi (39 Cesarec), Kramarić

ZMAJ: V. Šeparović, Surajn (46 Batista), Tomić, Hozić, Škoro, Kaleb, Tomičić, Nobilo (60 Roso), J. Šeparović, Prižmić (46 Pedišić), Sardelić

Andrej Kramarić s čak osam pogodaka obilježio je utakmicu u kojoj su nogometaši Rijeke ostvarili plasman u 1/8 finala Kupa rutinskom pobjedom protiv Zmaja iz Blata. Otkada je HNL-a ni jedan napadač Rijeke nije ostvario takav učinak u jednoj natjecateljskoj utakmici, niti je Rijeka u istom razdoblju ikoga pobijedila s takvim rezultatom.

Korčulanska momčad utakmicu će po dobru pamtiti jedino po ambijentu. Oko 3000 ljudi na tribinama predvođeni povećom skupinom Armade stvorili su ugođaj u kojemu ni igračima Zmaja nije bilo neugodno što nisu mogli sastaviti dva dodavanja! I jedan podatak za klupsku arhivu: utakmicu je snimalo čak 18 fotoreportera! U ne tako davnim vremenima toliko fotoreportera nije dolazilo ni na utakmice Rijeke protiv Dinama ili Hajduka.

Igrači Rijeke ozbiljno su shvatili utakmicu koju je najbolje iskoristio Andrej Kramarić, napadač finih manira i sjajnog osjećaja za pogodak. Veliki pljesak s tribina se prolomio kada je u 39. minuti u igru ušao još jedan igrač profinjenih poteza, dugo odsutni Danijel Cesarec polako se vraća ozbiljnom nogometu.

Jedini igrač koji se na terenu nije osjećao najbolje bio je Jerko Šeparović! Igrač Zmaja od prve do zadnje minute utakmice bio je metom zajedljivih provokacija s tribina, kao da ima neku vezu sa stanovitim Jerkom Muniainom Sureom, koji je na facebook profilu prijetio igračima Rijeke prije utakmice!

Inače, utakmica je bila vrlo korektna. Nažalost, i u takvoj utakmici nije moglo proći bez ozljeda, mladi Ajayi izašao je šepajući u 39. minuti.