PRVA HNL

Kristian Fućak atraktivno osigurao Gorici pobjedu

Nedjelja, 23. travnja 2023. 17:07 Napisao/la  SC

Rijeka ni energetski, ni mentalno nije bila dominantna u utakmici protiv momčadi koja se bori za ostanak u ligi

Prva HNL - 30. kolo

GORICA - RIJEKA 1:0

Gradski stadion. Gledatelja 2300

Sudac: Ante Čulina (Zagreb)

VAR sudac: Mario Zebec (Varaždin)

Strijelac: 1:0 Fućak (63)

Žuti kartoni: Fruk, Raspopović, Fućak (Gorica), Frigan, Hodža, Banda (Rijeka)

Crveni karton: Raspopović (79, drugi žuti karton)

GORICA: Banić, Tomečak, Bralić, Krizmanić, Štiglec, Pršir, Raspopović, Fruk (66 Majstorović), Ndockyt (71 Suk), Mitrović (84 Vojtko), Fućak (70 Vujnović)

RIJEKA: Labrović, Veiga (81 Liber), Mitrović, Galešić, Vukčević, Selahi (68 Banda), Hodža, Janković (69 Djouahra), Ampem (69 Grgić), Marin (75 Obregon), Frigan

Kristian Fućak srušio je Rijeku u Velikoj Gorici!

Fućkovim atraktivnim pogotkom u 63. minuti Gorica je pobijedila Rijeku i prepustila zadnje mjesto na ljestvici Šibeniku.

Rijeka je ostala na trećem mjestu nakon utakmice u kojoj ni energetski, ni mentalno nije bila dominantna u utakmici protiv momčadi koja se bori za ostanak u ligi.

U 26. minuti lopta se u duelu idealno odbila Marinu, koji je slijeva ušao u kazneni prostor, istrčao ispred Banića, koji je shvatio namjeru napadača Rijeke i skrenuo loptu rukom u situaciji jedan na jedan.

U 44. minuti Gorica je izgubila loptu u pokušaju izlaska iz zadnje trećine, trojica igrača Rijeke krenula su na nepostavljenu domaću obranu, Frigan je pravodobno udesno odigrao Jankoviću, koji je imao dovoljno vremena i prostora pripremiti udarac na 7 metara od Banića...

Na kraju je silovito loptu poslao ravno u vratara Gorice u najboljoj prilici za Rijeku na utakmici, nije više Rijeka imala ni sličnih prilika.

U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela Labrović je dvaput morao intervenirati, prvi put je skrenuo loptu po Mitrovićevu udarcu slijeva u kaznenom prostoru, riječki napadač nije iskoristio najbolju priliku za Goricu u prvom dijelu.

Nakon ubačaja iz kuta Bralić je na drugoj vratnici loptu glavom poslao prema bližem kutu u kojemu je stajao Labrović.

Na početku utakmice sudac Čulina na intervenciju VAR-a poništio je rijetko viđeni Frukov pogodak, pogodio je napadač Gorice iz voleja s 18 metara vratnicu tik uz gredu, lopta se odbila u mrežu za veliko veselje domaćina.

Brzo je domaćinima prisjelo veselje, kada je sudac opravdano poništio pogodak zbog toga što je Bralić iz zaleđa utjecao na igru prije nego što je Galešić glavom loptu odbio na Frukov volej.

Rijeka je nešto bolje otvorila drugi dio utakmice, Frigan (56, 58) je dvaput pokazao da je latentno opasan za svakoga vratara: prvo je zaprijetio udarcem glavom nakon Ampemova ubačaja, zatim je udarcem s 18 metara loptu poslao tik uz vratnicu.

Ništa u prvih desetak minuta nastavka nije slutilo pogodak Gorice.

A onda je u 63. minuti Fućak primio loptu na 18 metara od vratiju zdesna, okrenuo se i namjestio na ljevicu prije nego što je s 18 metara precizno loptu poslao u gornji desni Labrovićev kut - 1:0.

Mora se grobničkom napadaču odati priznanje na potezu, nikome nije lako nemoćnim učiniti Labrovića udarcem izvan kaznenog prostora.

Promijenio je Sergej Jakirović odmah trojicu igrača, ali se momčad energetski nije dignula dovoljno da bi mogla pritisnuti Goricu.

U 79. minuti Rijeka je stekla prednost igrača više, Raspopović je prestrogo dobio drugi žuti karton za pokušaj iznuđivanja kaznenog udarca budući da bilo uočljivog kontakta Raspopovića i Galešića.

Ništa u nastavku riječka momčad nije napravila zabrinjavajuće za domaću obranu, do kraja utakmice momčad Gorice takvom je lakoćom kontrolirala rezultat da se igrač više u riječkoj momčadi nije ni primijetio, tek je 92. minuti Grgić s boka loptu uputio tako da je opasnije prohujala kraj Frigana i Banića.