Matjaž Kek se oglasio nakon niza medijskih spekulacija da će na klupi Dinama uskoro zamijeniti Damira Krznara:
- Ako me već pitate, onda ne mogu reći nešto drugo nego ono što sam kazao nakon utakmice i završetka kvalifikacija. Doista nije potrebno ponavljati iz dana u dan. Zna se kada mi istječe ugovor, a onda će biti potpisan novi. I što se mene tiče, priča će se nastaviti. Ako će netko drugi nešto promijeniti, na to ja ne mogu utjecati, to morate njega pitati. Trenutno je činjenica da moj ugovor s Nogometnim savezom Slovenije još nije istekao, istječe na kraju mjeseca. Sve ostalo je isto kao i kad sam o tome javno govorio. Nije bilo promjene, ništa se novo nije dogodilo. Moje razmišljanje nije ništa drugačije nego što je bilo tada. Ponavljam, međutim, da ne namjeravam iz dana u dan objašnjavati što, zašto, kako... Netko će napisati ovo, drugi će napisati ono, u Hrvatskoj će netko dodati nešto svoje. Kako je netko 'plasirao' da Slovenija više nema izbornika, jer mi je ugovor već istekao? To nije istina. A ako nekome nije pošteno barem provjeriti činjenice, što ću i kome onda objašnjavati, kazao je Kek za slovenske medije.
Dakle, Kek u studenom potpisuje novi ugovor nakon što je Slovenija kvalifikacije za SP 2022 završila daleko od mjesta koja vode u završnicu:
- Nisam toliko lud da ne znam što je uspjeh, a što neuspjeh. Objektivnost je, međutim, sasvim druga stvar. Kao i ciljevi. Od prvog dana govorim i naglašavam da naši ciljevi moraju biti najviši! Ako nisu, vi ste 'gubitnik'. U potpunosti se slažem s tim. Pritom mi je, naravno, jasno da svatko može naglas reći što bi napravio, kako bi reagirao, kako bi to napravio, kako bi to napravio. Živimo u demokraciji, svatko ima pravo na svoje mišljenje, naglasio je Kek.