Za otprilike tri tjedna bit će definitivno jasna sudbina Pomorca. Toliko vremena za konačni odgovor zatražili su čelnici Rijeke nakon sastanka s općinskim i čelnicima Pomorca. Sastanak je održan neporedno nakon završetka sezone na kraju koje je Pomorac osigurao drugoligaški status. Lako se može dogoditi da će kostrenski klub ostati bez strateškog partnera i sredstava za iole ozbiljnije natjecanje. Što se tiče natjecanja u drugoj ligi, najave nisu optimistične sa stanovišta struke riječkog prvoligaša:
- Sa stanovišta struke HNK-a Rijeka, u Pomorcu se ne radi ništa, kaže koordinator za struku Ranko Buketa.
Buketa je zadnju sezonu u Pomorcu radio kao djelatnik Rijeke zadužen za struku. Bliski suradnik Srećka Juričića godinu dana prije kao trener vodio je Pomorca u borbi za ostanak. Buketa je trener Pomorca prvi put postao prije desetak godina i dobro poznaje odnose u kostrenskom klubu:
- Šteta je ako se dogodi nešto loše klubu, mislim da bi u tom slučaju ljudi tek nakon nekoga vremena postali svjesni štete. Pomorac je klub s bogatom tradicijom i dobrom infrastrukturom, što respektiraju svi u hrvatskom nogometu! Da se ne vraćamo u povijest kluba, Kostrena je zadnjih godina u Hrvatskoj bila poznata jedino po Pomorcu. Mislim da bi sve interesne skupine u Kostreni morale poduzeti nešto da Pomorac ne doživi sudbinu mnogih klubova, koji su nestali. Rijeka je pokušala upostaviti suradnju, pokušava se još uvijek nešto. Koliko imam informacije, čini se da s druge strane ne postoji velika želja! Ako Rijeka ode iz Kostrene, bit će to veliki gubitak. Rijeka je pokazala volju da se čak zajednički uloži u infrastrukturu, ali s druge strane nije iskazana velika želja da se Pomorac održi na sadašnjem nivou, kaže Buketa.
Vratimo se na teren, koliko je suradnja poslužila sportskoj svrsi, posebice u zadnjem razdoblju?
- Nije u potpunosti! Na kraju se promijenila vlast što se odrazilo na klub, morali smo se riješiti malo skupljih igrača u zimskoj stanci. Rijeka je bila korektna i ostala do kraja sezone. Trebalo je vidjeti kako će mladi igrači reagirati u drugoj ligi da bismo mogli spoznati može li netko od njih konkurirati za prvu momčad. U Pomorcu je igralo više kategorija mladih igrača Rijeke, neki su dvije godine bili u Pomorcu, petorica juniora došli su zimus. Oni su imali problema s ozljedama i prekratko su bili u Pomorcu da bi se mogao donijeti konačan sud. U međuvremenu je Rijeka napravila veliki rezultatski iskorak i zahtjevi postaju sve veći.
Kao koordinator za struku imate li spoznaje o statusu trenera Alena Horvata?
- Horvat ima ugovor s Rijekom kao i svi mi ostali, i meni istječe ugovor. Što će biti s našim ugovorima odlučit će netko drugi.