Mehmed Alispahić i Jamilu Collins nova su pojačanja Šibenika! Vodeći klub druge lige znatno se pojačao uoči nastavka prvenstva, Alispahić je svakako najzvučnije prezime koje je zimus stiglo na Šubićevac.
Alispahić se vratio u Šibenik nakon pet godina, u međuvremenu je igrao za Dinamo, Rijeku i Sarajevo. U dresu Šibenika Alispahić je igrao Prvu HNL u generaciji koju je prevodio Ermin Zec, tada najbolji igrač HNL-a.
Nakon toga danas 28-godišnji Alispahić otišao je u Dinamo, gdje se nije uspio nametnuti. U sezoni 2013/14 Dinamo je Alispahića usmjerio u Rijeku, među prvima je preselio u Rijeku iz velikog kontigenta igrača Dinama, koji su riječku svlačionicu obojali modrom bojom.
Kako je riječka momčad rasla, Alispahić je padao u formi, pa je 2015. godine otišao u Sarajevo gdje se pridružio Leonu Benku. Protekle sezone nije se baš naigrao na Koševu, pa je odlučio vratiti se na mjesto sreće u Šubićevac.
Jamilu Collins odlazi u Šibenik na posudbu kao igrač Rijeke. Prošle polusezone igrao je za slovenskog prvoligaša Krku zajedno s Filipom Dangubićem.
Zimske pripreme odradio je s momčadi Rijeke, u nastavku sezone igrat će za Šibenik zajedno sa sunarodnjacima Davidom Nwolokorom, Theophilusom Solomonom i Aliyuom Okechukwuom.
U Šibeniku je odnedavno i Matija Vidas, nekadašnji igrač Rijeke na Šubićevac je stigao iz trećeligaša Krka.
Ako se riječkoj koloniji u Šibeniku doda Matej Mršić, koji je početkom sezone stigao iz Celja, broj bivših i sadašnjih igrača Rijeke penje se na brojku sedam.
Mršić iz Šibenika želi otići u Opatiju, ali u istoj sezoni ne smije promijeniti više od dva kluba.