Nogometaši Pomorca doživjeli su u prvenstvu treći uzastopni poraz u Žuknici. Manjak od čak 9 bodova u domaćim utakmicama kompenziran je vrlo dobrim učinkom na gostujućim terenima u 9 kola. Od 10 bodova Pomorac je 7 bodova osvojio izvan Žuknice, što ukazuje da način igre nije dobro izbalansiran.
Suradnja između Rijeke i Pomorca određena je sljedećim troškovnikom. Rijeka sa 100.000 eura godišnje u kešu, plaćama igrača Rijeke na posudbi i glavnog trenera puni otprilike pola Pomorčeva budžeta, koji se vrti negdje oko brojke od 2,5 mil. kuna. Drugu polovicu Pomorac namiče kroz općinski proračun s napomenom da su izdvajanja iz proračuna otprilike dvaput manja u odnosu na izdvajanja prije tri godine.
Drugim riječima, Pomorac bi teško ili nikako podmirivao troškove natjecanja u drugoj ligi da predsjednik Rijeke Damir Mišković nije toliko sklon klubu u kojemu je bio vratar davne 1987. godine. U financijskoj krizi čelnici Pomorca svjesno su se odrekli sportske autonomije samo da bi igrali drugu ligu, što je povijesni presedan koji dobiva negativnu konotaciju u situaciji kada je Pomorac sve bliže trećoj ligi.
Jasna financijska konstrukcija projekta dovedena je u pitanje nejasnom sportskom suradnjom. Rijeka podmiruje dio troškova natjecanja zato da bi se mladi igrači Rijeke profilirali kroz utakmice Pomorca u drugoj ligi. Ove sezone iz Druge lige ispada 7 klubova, nakon 9. kola Pomorac se nalazi u sivoj zoni ispadanja. U Kostreni su upaljeni alarmi za uzbunu, prvi su na udaru kritika trener Stjepan Ostojić i mladi igrači Rijeke na posudbi u Pomorcu što znači da je u stručnom smislu upitan postao dio projekta iza kojega stoji Rijeka.
Preispitivanje zajedničkog projekta Rijeke i Pomorca nameće zaključak da u ovakvim okolnostima ni jedan klub nema koristi od zajedničke suradnje. Budući da je Rijeka počela financirati klub koji je proteklih sezona bio u vrhu druge lige, logično je bilo očekivati da će riječka ulaganja postati nadgradnja kostrenskim ambicijama da igraju prvu ligu.
Događa se upravo suprotno!