Liga prvaka: Primorjaši predvođeni kapetanom Buljubašićem u završnici slomili Oradeu

Petak, 14. listopada 2016. 20:12 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola Primorje EB - DIGI Oradea 9:7. U subotu od 19.30 protivnik je Steaua

Utakmica 1. kola Skupine H Vaterpolske lige prvaka

PRIMORJE EB - DIGI ORADEA 9:7 (1:3, 3:2, 2:0, 3:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 300.

Suci: Stavridis (Grčka) i Ragač (Srbija).

Delegat: Schwartz (Izrael).

PRIMORJE EB: Jelovina (7 obrana), Radu 2, Radulović, Power, Peroš, Buljubašić 3, Tkač 2, Rakovac, Mudražija, Vrlić 1, Vukičević 1, Paparić, Čubranić.

DIGI ORADEA: Pijetlović (11 obrana), Minhea 1, Negrean 2, Diaconu, Chioveanu, Prioteasa 1, Pavlović, Asanović 2, Cretu, Georgescu 1, Costa, Remes, Cretu.

Osobne pogreške: Primorje EB 8, Oradea 13

Tri osobne pogreške: Pavlović (23), Remes (27), Peroš (29).

Realizacija igrača više: Primorje EB 6/12, Oradea 4/8

Vaterpolisti riječkog Primorja EB pobjedom protiv rumunjske DIGI Oradee 9:7 otvorili su kvalifikacijski turnir Lige prvaka kojemu su domaćini.

Izabranici Igora Pezelja nakon prve četvrtine zaostajali su za dva pogotka (1:3), a dodatno je zabrinjavala činjenica da su nakon startnog vodstva primili tri vezana pogotka.

Pa ipak, poput pravog "dizelaša" postepeno su "zagrijavali motore" i kada su "postigli radnu temperaturu" uspjeli su preokrenuti i rezultat.

Nakon što su na poluvremenu imali minimalan zaostatak (4:5) Primorjaši su bolje iskoristili neplanirano duži odmor zbog problema sa plutačama.

Kada je susret nastavljen treću su dionicu domaći vaterpolisti zaključili bez primljena pogotka, a u strijelce su se upisali Cosmin Radu i Mislav Vrlić pa je uoči posljednjih osam minuta Primorje bilo u prednosti (6:5).

Kapetan Ivan Buljubašić sjajno je vodio momčad do "sretne luke", a sa tri je pogotka (dva u posljednjoj četvrtini koji su prelomili utakmicu) bio je i najefikasniji pojedinac susreta.

Uz Buljubašića standardno dobar bio je riječki Rumunj Cosmin Radu koji je sunarodnjacima podario dva pogotka.

U subotu od 19.30 Primorje EB igra protiv prvaka Rumunjske Steaue iz Bukurešta za koju nastupa bivši Primorjaš Ivan Krizman.