LEN Euro Cup: Primorje EB pobjedom u Hannoveru ostvarilo plasman u osminu finala

Četvrtak, 23. studenog 2023. 20:31 Napisao/la  SC

Waspo 98 Hannover - Primorje EB 10:16 (2:3, 2:5, 4:6, 2:2). U drugom dvoboju BVSC Zuglo  pobijedio Šabac 11:9

Pobjeda Primorja EB u Hannoveru
Pobjeda Primorja EB u Hannoveru Foto: Screenshot

Vaterpolisti Primorja Erste bank pobijedili su u gostima njemački Waspo 98 Hannover 16:10 u dvoboju petog kola skupine C LEN Euro cupa.

Pobjeda je riječkim vaterpolistima donijela prolaz u osminu finala, obzirom da je mađarski Zuglo pobijedio Šabac koji je tako izgubio šanse za osminu finala jer Primorje EB ima bolju gol razliku u odnosu na srpsku momčad.

Primorjaši su pitanje pobjednika riješili praktički do poluvremena dvoboja u Hannoveru.

Naime, na kraju prve četvrtine imali su minimalnu prednost od 3:2, ali su potom do poluvremena sjajnom igrom pobjegli domaćinu na 6:2 u 14. minuti, dok su na odmor otišli s visokih 8:4.

U drugom poluvremenu Njemcima nisu dozvolili da im se približe i eventualno ugroze veliku pobjedu.

Do kraja grupne faze ostalo je još jedno kolo u kojem Primorjaši na Kantridi 9. prosinca igraju protiv vodeće momčadi u skupini mađarskog BVSC Zugla od kojeg su u prvom dvoboju teško poraženi.

U drugom dvoboju u grupi BVSC Zuglo je nadigrao Šabac 11:9.

WASPO 98 HANNOVER - PRIMORJE EB 10:16 (2:3, 2:5, 4:6, 2:2)

WASPO 98 HANNOVER: Goetz, Macan, Schipper 1, Langiewicz, Froreich, Takacs 1, Lozina 1, Gansen 1, Jaeschke, Milardović 1, Benić 1, Bašić 4, Benke

PRIMORJE EB: M. I. Čubranić, Babić, Kadivec, Tončinić 2, Brubnjak 3, Brguljan 1, N. Čubranić 2, Babić, Burburan, Te Riele 4, Crippa 3, Paparić 1, Jurić

Poredak skupine C: BVSC Zuglo 12, Primorje EB 9, Šabac 6, Waspo 98 Hannover 3.