Regionalna liga vaterpolista: Primorjaši novom pobjedom protiv Jadrana najavili derbi s Jugom

Petak, 30. listopada 2015. 20:50 Napisao/la  SC

Susret 5. kola: Jadran Carine - Primorje EB 9:16 (1:4, 1:3, 4:5, 3:4)

Triglav Regionalna liga vaterpolista - 5. kolo

JADRAN CARINE - PRIMORJE EB 9:16 (1:4, 1:3, 4:5, 3:4)

Plivalište Instituta u Igalu. Gledatelja 300

Suci: Veselin Mišković (Kotor) i Ivan Raković (Beograd)

JADRAN: Kandić, Ukropina 1, Popadić 2, Kovačić 1, Vidović, Moskov 1, Baničević, Porobić, Gardašević, Ranđić 1, Petrovski, Pješivac 2, Popović, Spajić 1

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 1, Mudražija, Krapić 2, Vrlić, Vukičević 3 (1), Muslim 4, Petrović 1, Dedović 2, Echenique 1, Šetka 1, Bošković 1, Jelovina, Buljubašić

Igrač više: Jadran 9 (3) Primorje EB 8 (6)

Peterci: Jadran 0 (0) Primorje EB 1 (1)

Vaterpolisti Primorja još jdnom su, drugi puta u tri dana, bili bolji od svojih protivnika na bazenu Instituta u Igalu.

Hercegnovski Jadran pružio je dobar otpor u Ligi prvaka u srijedu, no to se nije moglo reći za današnju predstavu na kojoj su ostali uvelike iza riječkih vaterpolista. Drugi dvoboj Jadrana i Primorja završio je riječkom pobjedom 9:16, a o dobroj predstavi sastava Ivana Asića govori podatak da se čak devet njegovih igrača upisivalo u listu strijelaca.

Najefikasniji je bio Petar Muslim s četiri pogotka, a vratari riječke momčadi ukupno su upisali petnaest obrana (Vićan 9, Jelovina 6).

Sve je već bilo riješeno nakon prvih sedam minuta susreta koje su gosti završili s vodstvom 0:4. Zabijali su Šetka, Vukičević, Echenique i Muslim, a jedini domaći gol bio je djelo Pješivca. Ekipa s Kantride na poluvrijeme otišla s dodatno povećanim vodstvom od 7:2, a njihova se prednost dizala i do samog kraja susreta.

U riječke redove nakon kraćeg izostanka vratio se Damir Burić, koji će pomoći Primorju i u nedjelju (19.30) kada se odigrava novi veliki derbi hrvatskog vaterpola posljednjih godina. Primorjaši će u Gružui tražiti nastavak maksimalnog niza u Regionalnoj ligi prije povratak na Kvarner sa južnojadranske turneje, koja će do njenog kraja trajati gotovo cijeli tjedan.