Primorjaši doživjeli težak poraz od Mladosti

Subota, 25. veljače 2017. 20:12 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: Primorje EB - Mladost 4:9 (0:4, 1:2, 1:1, 2:2)

PRIMORJE EB - MLADOST 4:9 (0:4, 1:2, 1:1, 2:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 300

Suci: Blašković i Tiozzo (Hrvatska).

Delegat: Kaurloto (Hrvatska)

PRIMORJE EB: Jelovina 4 obrane, Radu, Petrić, Power, Peroš, Čunko, Tkač 2, Rakovac, Mudražija, Vrlić 1, Vukičević 1, Paparić, Čubranić, Buljubašić

MLADOST: Marcelić 19 obrana, Bukić 1 (1), Milaković 1, Zović 1, Biljaka, Brlečić 1, Vlahović 2, Lazić, Pavičić, Paškvalin 1, Valečić, Bašić 2, Vićan, Markić

Peterci: Primorje EB /, Mladost 1 (1)

Igrač više: Primorje EB 2 (4), Mladost 2 (6)

Vaterpolisti Primorja doživjeli su težak poraz od zagrebačke Mladosti na Kantridi i doveli se u tešku situaciju što se tiče plasmana na završni turnir najbolje četiri momčadi.

Primorjaši su katastrofalno otvorili utakmicu.

Nakon što je Buljubašić skrivio peterac na Paškvalinu Luka Bukić je nakon minutu i tri sekunde igre doveo Mladost u vodstvo.

Uslijedio je gol Vlahovića iz kontre te uspješna realizacija igrača više nakon isključenja Paparića kada je pogodio Ivan Domagoj Zović.

Tri minute i 30 sekundi do kraja četvrtine na semaforu je stajalo 0:4 za Mladost nakon pogotka Brlečića, a tim rezultatom je četvrtina i završila.

Primorje nije uspjela razbuditi ni stanka tako da je Vlahović u 11. minuti iz kontre odveo Mladost na velikih plus pet.

Prvi pogodak Primorjaši su postigli u 12. minuti nakon što je Maroš Tkač realizirao prednost igrača više.

No, riječki vaterpolisti nisu se uspjeli još približiti gostima iz Zagreba, jer je minutu i pol do isteka prvog poluvremena Bašić ponovno vratio Mladost na plus pet i rezultat 1:6 s kojim se otišlo na odmor.

Treću četvrtinu pogotkom je otvorio Paškvalin za velikih 1:7 prednost Mladosti, a smanjio je Vukičević s igračem više u 18. minuti.

Riječki vaterpolisti propustili su još nekoliko dobrih prigoda do kraja četvrtine, no izostala je realizacija, odlično je bio raspoložen i vratar Mladosti Ivan Marcelić.

Uoči početka posljednje dionice rezultat je bio plus pet za Mladost i 2:7.

Nakon minute igre u posljednjoj četvrtini Andrija Bašić pogodio je za 2:8, a zatim je za plus sedam pogodio Ivan Milaković.

Mislav Vrlić je smanjio na 3:9 pet minuta prije kraja utakmice.

Tkač je smanjio na 4:9 u 31. minuti nakon Lazićevog promašaja i tim ishodom utakmica je završena.