REGIONALNA VATERPOLSKA LIGA

Primorjaši posrnuli u gostima kod Mornara

Subota, 26. studenog 2016. 19:47 Napisao/la  Valentina Prokić izvještava iz Splita

Utakmica 7. kola: Mornar BS - Primorje EB 8:7 (3:3, 2:1, 2:2, 1:1)

Triglav regionalna liga - 7. kolo

MORNAR BRODOSPAS - PRIMORJE ERSTE BANKA 8:7 (3:3, 2:1, 2:2, 1:1)

Plivalište na Poljudu. Gledatelja: 100

Suci: Savinović i Rak (oba Dubrovnik). Delegat: Miloš (Dubrovnik)

MORNAR BRODOSPAS: Šparadav15 obrana, Čagalj 1, Vrdoljak, Goreta 4, Ćalić 1, Živković 1, Rodin, Buha, Kolar 1, Kreković, Krolo, Erak, Podrug, Marović

PRIMORJE ERSTE BANKA: Jelovina 10 obrana, Radu 2, Blažić, Power 1, Peroš, Ćunko, Tkač, Rakovac 1, Mudražija, Vrlić, Vukičević 3, Petrić, Čubranić, Buljubašić

Igrač više: Mornar BS 9 (5), Primorje EB 4 (0)

Tri isključenja: Mudražija (Primorje EB) 20

Neće vaterpolisti Primorja Erste banke po dobrome pamtiti gostovanje kod Mornara u Splitu u sklopu sedmog kola Triglav regionalne lige.

Primorjaši su doživjeli neugodan poraz, ponajrpije zahvaljujući čvrstoj obrani domaćih i odličnom vrataru Šparadi koji je bio neriješiva zagonetka za goste.

Nisu Primorjaši dobro otvorili utakmicu. Nakon što Mornar nije iskoristio prvi napad, na drugoj strani Mudražija je promašio mrežu.

Isti je igrač zatim zaradio isključenje te je Goreta doveo domaće u vodstvo realiziravši igrača više.

Uzvratio je Vukičević, no ponovno je Mornar u vodstvo u 5. minuti nakon pogotka Ćalića. Izjednačio je Vukičević, a do kraja četvrtine Mornar je poveo još jednom zahvaljujući Čaglju, no na odmor se otišlo sa 3:3. Za goste je pogodio Power.

U drugoj četvrtini Kolar i Goreta odveli su Mornar na plus dva, a vratar Šparada bio je nepremostiva zapreka za primorjaše čak i u trenucima kada su uspjevali doći u poziciju za čisti udarac.

Smanjio je Rakovac u 13. minuti na 5:4, a s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Treću dionicu pogotkom je otvorio najbolji strijelac Mornara Antun Goreta sa trećim golom na susretu i novim plus dva u korist domaćih.

U 20. minuti Mudražija je zaradio svoje treće isključenje te je krenuo put svlačionice. Radu je uspio svladati čvrstog vratara Šparadu iz neposredne blizine i smanjiti na 6:5.

Primorjaši nikako nisu uspjevali stići Mornar i doći do izjednačenje jer su nakon gola Živkovića u 23. minuti ponovno morali stizati dva gola prednosti splitskih vaterpolista.

Radu je u samoj završnici treće četvrtine još jednom približio Primorje na pogodak, 7:6.

Goreta odmah nakon 20 sekundi igre u posljednjoj četvrtini pogađa za 8:6. Nisu uspjevali gostujući vaterpolisti doći do gola, a velik dio pokušaja završavao je ili kod Šparade ili odjedajući na vratnicu.

Primorjašima je trebalo šest minuta za novi pogodak koji je ujedno bio i posljednji, Ante Vukičević treći je puta zatresao mrežu za konačnih 8:7.