PH  U VATERPOLU

Primorjaši bez bronce, Mornar pobijedio na Kantridi

Subota, 13. svibnja 2017. 21:16 Napisao/la  SC

Treći susret doigravanja za treće mjesto:  Primorje EB - Mornar 10:11 (1:3, 2:2, 2:4, 5:2)

Treći susret doigravanja za treće mjesto u prvenstvu Hrvatske

PRIMORJE EB - MORNAR 10:11 (1:3, 2:2, 2:4, 5:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 100

Suci: Štampalija i Matijević. Delegat: Pešušić

PRIMORJE EB: Jelovina 5 obrana, Radu 1, Radulović, Power 1, Peroš 2, Čunko, Tkač, Rakovac 1, Petrić, Vrlić, Vukičević 2, Paparić 1, Čubranić, Buljubašić 2

MORNAR: Šparada 6 obrana, Čagalj 1, Kreković, Goreta 3, Ćalić 1, Živković, Rodin, Buha 4, Vrdoljak 1, Krolo, Dužević, Erak 1, Podrug, Martinović

Igrač više: Primorje EB 2 (10), Mornar 2 (7)

Peterci: Primorje 0 (1)

Vaterpolisti Primorja Erste banke bnisu uspjeli osvojiti treće mjesto u prvenstvu Hrvatske. Splitski Mornar bio je uspješniji na Kantridi.

Riječani su loše otvorili utakmicu. Gosti su nakon prve četvrtine imali prednost od 1:3. Završilo bi i 0:3 da kapetan Buljubašić nije zabio gol pet sekundi prije kraja četvrtine.

Buha je odmah na početku druge dionice zabio za 1:4, a riječki vaterpolisti do poluvremena uspjeli su dodati tek dva pogotka, Paparić i Vukičević, dok je Goreta postigao peti pogodak za goste te se na odmor otišlo sa 3:5.

Ni u trećoj četvrtini Primorjaši nisu uspjeli puno napraviti. Golom Eraka u 19. minuti Mornar je poveo 3:7, da bi minutu prije isteka treće četvrtine na semaforu stajalo 4:9 nakon pogotka Buhe. Buljubašić je uspio smanjiti na minus četiri u završnici treće četvrtine, 5:9.

Peroš je otvorio sa dva gola posljednju četvrtinu za 7:9. Goreta je odveo goste na plus tri 7:10 tri i pol minute prije kraja. Vukičević i Power doveli su domaće na minus jedan, 9:10, dvije minute prije kraja susreta.

Čagalj radi prekršaj za peterac minutu i 18 sekudni prije kraja, no Vukičević ne uspjeva realizirati kaznu te Primorje ostaje kratko za jedan pogodak. Buha novim golom minutu prije kraja, 9:11, odvodi goste u kakvu takvu sigurnost.

Radu još jednom smanjuje na 10:11 33 sekunde prije kraja, no vremena za izjednačenje više nije bilo.