OI: Josip Vrlić i Ratko Rudić potopili svjetske prvake, Brazil pobijedio Srbiju

Četvrtak, 11. kolovoza 2016. 09:00 Napisao/la  SC

Josip Vrlić postigao je dva pogotka za Brazil u pobjedi protiv Srbije, naturalizirani Brazilac rođen u Rijeci bio je najbolji strijelac u pobjedi protiv svjetskih prvaka.

Vaterpolisti Brazila pod vodstvom Ratka Rudića kreirali su iznenađenje dosadašnjeg dijela olimpijskog turnira, svladavši Srbiju sa 6:5 (0:2, 3:1, 2:0, 1:2) u utakmici 3. kola skupine A.

Riječki vaterpolist, koji je više seniorskih utakmica odigrao za kostrenski Jadran nego za Primorje, postigao je prvi i peti pogodak za Brazil.

Nakon vodstva Srbije (2:0) u prvoj četvrtini, Brazil je serijom 5:1 preokrenuo rezultat.

Tri minute prije kraja utakmice rezultat je bio 5:5, Guimaraes je 46 sekundi prije kraja realizirao peterac za konačnih 6:5.

Brazil je vodeća reprezentacija skupine A s maksimalnih šest bodova, dok je Srbija na pretposljednjem, petom mjestu sa samo dva boda.

U posljednja dva kola Brazil će igrati protiv Grčke i Mađarske, dok Srbiju čekaju dvoboji protiv Australije i Japana u kojima nema pravo na pogrešku.

BRAZIL: Soro (13 obrana), Crivela, Franko, Alonso, Salemi, Oneto 1, Bases 1, Da Costa Silva, Roha, Perone 1, Gimaraes 1, Vrlić 2, Antoneli

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Ranđelović 1, Ćuk, Pijetlović, Nikić 1, Aleksić, Jakšić, Filipović 1, Prlainović, Mitrović 1, Mitrović (10 obrana)