Jadranska liga: Nova rutinska pobjeda Primorja, gledatelji uživali u ležernom vaterpolu

Srijeda, 13. ožujka 2013. 23:35 Napisao/la  SC

Utakmica 19. kola: Medveščak - Primorje EB 9:18 (1:3, 2:4, 4:6, 2:5). Posebno je oku ugodna bila treća četvrtina sa čak deset postignutih pogodaka

Jadranska liga – 19. kolo

MEDVEŠĆAK - PRIMORJE EB 9:18 (1:3, 2:4, 4:6, 2:5)

Bazen Utrina. Gledatelja 100

Suci: Gavrilović i Blažić

MEDVEŠĆAK: Selem (8 obrana), Šteković, T. Jelavić, Blažević 1, Capan, Vegar, M. Jelavić, Maras 4, Kolar 1, Lipar, Brlečić 2, Samodol 1, Jukić (6 obrana), Šarić.

PRIMORJE EB: Vićan, Peroš, Paškvalin, Krapić 1, De. Varga 3, Sukno 4, Muslim 4, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka 1, Garcia 2, Križanec (6 obrana), Buljubašić 2.

Igrač više: Medvešćak 4(3) Primorje EB 7(4)

Peterci: Medvešćak - Primorje EB 2 (0)

Vaterpolisti Primorja EB lako i rutinirano stigli su i do 18. pobjede u 19. kolu Triglav Jadranske vaterpolo lige. Ovoga puta pobijeđen je Medvešćak u Zagrebu rezultatom 18:9.

Od prve do posljednje minute izabranici Ivana Asića kontrolirali su igru i rezultat i dozirali napore uoči završnih mjeseci sezone. Pobjeda riječke momčadi niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje iako za kriterije trenera Asića devet primljenih pogodaka spada u poravnanje negativnog sezonskog rekorda.

Ako se tome dodaju i dva zapucana peterca svima je jasno da je Primorje lakoćom moglo slaviti i dvoznamenkastom razlikom. Ovako je publika na bazenu u Utrinama mogla uživati u neopterećenoj vaterpolskoj predstavi, a posebno je oku ugodna bila treća četvrtina sa čak deset postignutih pogodaka.

Osim vratarskog dvojca Selem-Jukić kod domaćina svakako vrijedi izdvojiti Marka Marasa, strijelca četiri pogotka. Kod pobjednika jednaku efikasnost pokazali su Sandro Sukno i Petar Muslim.

U subotu u 20 sati na Bazenima Kantrida gostuje Primorac iz Kotora.