Ema Sgardelli postala europska prvakinja, mlada Riječanka ostvarila najveći uspjeh u karijeri

Subota, 11. svibnja 2024. 19:09 Napisao/la  SC

Ema Sgardelli u finalu je pobijedila Mihaelu Mishovsku sa savršenih 8:0 1:20 minuta prije isteka vremena

Ema Sgardelli

Ema Sgardelli nova je europska prvaknja u karateu, riječka karatistica i članica Championa u finalu kategorije do 50 kilograma apsolutno je izdominirala protiv 18-godišnje Mihaele Mishovske pobijedivši je 8:0 1:20 minuta prije isteka vremena

Ema je finalnu borbu otvorila brzim poenom, nastavila u istom ritmu, 1:32 minute prije kraja iponom je došla do vodstva 7:0 i nekoliko sekundi kasnije poletjela u zagrljaj trenerici Ivani Bebek.

Sjeverna Makedonka Mishovska nije imala nikakvih izgleda protiv inspirirane Riječanke, koja je ranije ove godine osvojila europsku broncu u konkurenciji mlađih seniorki (U-21).

Uspjeh ostvaren na domaćem tatamiju u Zadru, najveći je uspjeh Eme Sgardelli u dosadašnjoj karijeri.

Na putu do finala Ema je svladala Turkinju Selvu Nur Akkurt Kucukoglu rezultatom 7:2, zatim predstavnicu Francuske Tiphaine Bonnarde s 2:1.

U polufinalnom meču Ema je s 4:1 bila uspješnija od Ukrajinke Yulije Palashevske.