KVALIFIKACIJE ZA 1. NL

Orijent s igračem manje pobjedio Kustošiju

Nedjelja, 09. lipnja 2024. 20:09 Napisao/la  SC

U 90. minuti Monjac rutinski kaznio neočekivanu Puljićevu pogrešku, domaći stoper poskliznuo se ničim izazvan

Patrik Mohorović (Orijent)

Prva kvalifikacijska utakmica za popunu Prve NL

KUSTOŠIJA - ORIJENT 1:2

Igralište Kustošije. Gledatelja 500

Sudac: Duje Strukan (Split)

Strijelci: 0:1 Gajzler (21), 1:1 Markelo (42-11m), 1:2 Monjac (90)

Žuti kartoni: Bizjak, Šušković Jakopac (Kustošija), Črnko, Galešić (Orijent)

Crveni karton: Galešić (83, drugi žuti karton)

KUSTOŠIJA: Kralj, Boune, Šušković Jakopac, Puljić, Žulj (46 Bizjak), Bošnjak, Išlić (73 Kukoč), Šroler (74 Mihaljević), Markelo (73 Marušić), Zorica (63 Vajdovčić), Guja

ORIJENT: Mohorović, Švrljuga, Bagadur, Mulac, Braut, Muminović, Galešić, Valjan (71 Faal), Črnko (82 Putnik), Bubnjar (54 Monjac), Gajzler

Nogometaši Orijenta ostvarili su pobjedu u Kustošiji pogotkom u 90. minuti, Monjac je odlučio pobjednika kada je Orijent igrao s desetoricom igrača.

Rezultat 2:1 ima dodatnu vrijednost uoči uzvrata na Krimeji zbog pravila prema kojemu pogodak u gostima vrijedi dvostruko, u slučaju identičnog rezultata odmah bi se izvodili jedanaesterci.

Utakmica je počela obostrano intezivnim pokušajima iz daljine.

Valjan (6) je malo jače zagrijao Kralja koji se posebno istaknuo reakcijom u 8. minuti, kada je Puljić glavom neočekivao loptu skrenuo prema vlastitoj mreži.

Šroler (5) i Zorica (13) ne baš opasnim udracima izvana testirali su Mohorovića.

U 15. minuti Boune je precizno ubacio zdesna, Guja je iza Bagadura dočekao loptu na glavu kao na treningu, napadač Kustošije loptu je poslao u vratnicu, na odbijenu loptu natrčao je Zorica, Mohorović je dobro zatvorio bliži kut.

Kustošija za razliku od Orijenta nije iskoristila svoju jedinu izrađenu priliku do odmora.

U 21. minuti Bubnjar je zdesna oštro ubacio u sredinu, Gajzler je pravodobno utrčao ispred Šušković-Jakopca i s ruba peterca glavom skrenuo loptu u mrežu - 0:1.

Nakon pogotka igrači Orijenta više nisu ni prišli kaznenom prostoru domaćina, dojam je da su većim posjedom lopte samo trošili vrijeme.

Nisu ni domaćini izgledali naglašeno poduzetno u napadu, jedino su bili okomotiji po desnom boku gdje su igrali Markelo i Boune, otpočetka je bilo jasno da se nešto u kaznenom prostoru Orijenta može dogoditi samo zbog pritiska na desnom boku domaćina.

U 41. minuti Markelo je ušao s loptom zdesna u kazneni prostor, lopta mu se u padu odbila prema Zorici na kojega je s leđa naletio stasiti Bagadur, napadač Kustošije u pasivnoj poziciji odletio je kao da je na njega naletio kamion, sudac Strukan pokazao je na bijelu točku.

Markelo je uspio svladati Mohorovića kojemu je lopta zamalo prošla ispod ruke - 1:1.

U drugom poluvremenu ništa se nije dogodilo na objema stranama do zadnjih petnaestak minuta, kada je utakmica postala uzbudljiva.

U 79. minuti Črnko je iz prekida s distance okomito ubacio u kazneni prostor, Faal se sam pojavio na petercu, u padu nije dobro zahvatio loptu koja je doskakutala do Kralja!

U 81. minuti Guja je prošao kraj Bagadura na desnoj strani, ušao je u kazneni prostor s Bagadurom za leđima, Mohorović je u situaciji jedan na jedan sjajnom reakcijom skrenuo loptu van igrališta.

Nakon ubačaja iz kuta Bizjak nije dobro zahvatio loptu, kada je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora.

U 83. minuti neoprezni Galešić dobio je drugi žuti karton, Orijent je ostao s desetoricom igrača, odmah su domaćini podignuli intezitet igre i počeli pritiskati, a najbolju priliku nisu iskoristili nakon što se obrana Orijenta visoko podignula.

U 86. minuti Guja je kraj Brauta primio loptu u okomitom trku, odigrao je umješno iza leđa natrčalom Vajdovčiću, koji je na rubu kaznenog prostora ostao na čistini, nije pogodio...

U 90. minuti Monjac je rutinski kaznio neočekivanu Puljićevu pogrešku, domaći stoper poskliznuo se ničim izazvan kada je izgledalo da će mirno prihvatiti loptu, napadač Orijenta otrčao je prema Kralju i staloženo pogodio za veliko riječko slavlje u Kustošiji - 1:2.