Prva NL - 28. kolo
ORIJENT - SESVETE 2:0
Igralište na Krimeji. Gledatelja 200
Sudac: Martin Turčić (Tuhelj)
Strijelac: 1:0 Bilajac (57), 2:0 Bilajac (87)
Žuti kartoni: Muminović, Braut (Orijent)
ORIJENT: Baždarić, Bagadur, Prpić, Tadejević, Braut, Galešić (78 Zrilić), Muminović (89 Kordić-Gružić), Bodetić, Galešić, Muminović, Bubnjar (78 Bilobrk), Li (46 Bilajac), Gajzler (71 Medojević)
SESVETE: Omazić, Šare, Antolković, Cindrić, Radujković (57 Markanović), Kukavica, Črnko, Jurčec (71 Matić), Korov (57 Petković), Banovec (79 Kanižaj), Kardum (57 Cruz)
Orijent je pobijedio Sesvete u utakmici nakon koje je istaknuo kandidaturu za plasman na treće mjesto!
Jakov Bilajac odlučio je pobjednika, mladi igrač Rijeke na posudbi u Orijentu dvama pogocima okrunio je puno bolju igru riječke momčadi u nastavku utakmice.
Igrao je Bilajac od 46. minute, domaća momčad praktično je postala ravnopravna nakon što je izašao Li, Kinez zbog određenih razloga nezapamćenih u povijesti sušačkog kluba redovito igra kao da Orijent ima igrača manje.
U 57. minuti Bubnjar je ubacio zdesna lijevom nogom, Bodetić je dočekao loptu oko druge vratnice, nogom je precizno odigrao u sredinu, Bilajac je imamo dovoljno vremena da sa šest metara mirno postigne prvi pogodak u seniorskom nogometu - 1:0.
U 87. minuti Zrilić je poslao loptu prema Brautu na desnu stranu, branič Orijenta na visoko postavljenu obranu gostiju precizno je zdesna ubacio u sredinu, gdje je Bilajac primio loptu prije nego što je udarcem s 8 metara drugi put zatresao mrežu - 2:0.
S obzirom kako je Orijent igrao u drugom poluvremenu, gosti iz Sesveta mogu biti zadovoljni da su primili samo dva pogotka.
Već u 46. minuti Gajzler je iskoristio odbijanac od Kukavičine glave, praktično od središta igrališta dotrčao je do vratara Omazića i s desetak metara loptu poslao u vratnicu.
Bila je to najava drugačije igre Orijenta u odnosu na prvo poluvremene, čvrsto se postavila domaća momčad, odlučnije su igrači Orijenta izgledali u duelima, posebice u središnjem bloku.
Sesvećani u drugom dijelu utakmice nisu uputili ni jedan udarac u okvir vratiju što je najbolji pokazatelj odnosa snaga!
Goropadni igrači Orijenta moćnim nogometom nisu gostima dopuštali predahnuti, više je puta gostujuća obrana pod pritiskom izgubila raspored, Orijent je propustio realizirati još tri izgledne prilike.
U 61. minuti Gajzler se opet sučelio s Omazićem, vratar Sesveta uspio je sačuvati mrežu.
Slično je vratar Sesveta reagirao u 77. minuti, kada se Bodetić pojavio ispred njega.
U 75. minuti uzalud je Omazić poletio zrakom, Bubnjar je s ruba kaznenog prostora lijevom nogom zdesna loptu silovito poslao prema vratima, lopta je malo promijenila smjer i završila let na gredi.
U prvom dijelu igrala se potpuno drugačija utakmica!
Nakon dvije utakmice tijekom koje je obrana Orijenta djelovala vrlo stabilno, na početku utakmice protiv Sesveta vratio se Orijent starim navikama.
Nisu reakcije riječkih stopera (Bagadur, Prpić) bile posljedica sistemskih pogrešaka momčadi Orijenta, nisu u konačnici bile ni kobne.
Samo su potvrdile tezu da se Orijent ovako visoko na ljestvici nalazi prije svega zbog (ne)kvalitete lige u kojoj za vodeće momčadi igraju napadači poput mladoga Karduma.
Uz dužno poštovanje prema darovitosti, 18-godišnji napadač Lokomotive na posudbi u Sesvetama dvaput je ispred Baždarića reagirao tako traljavo da je vratar Orijenta rutinski dvaput uhvatio loptu u situacijama jedan na jedan.
Prvi put je Bagadur neočekivano ispao iz igre u 9. minuti, drugi put je Prpić u 24. minuti neoprezno izgubio loptu.
Bila su to još dva u dugačkom nizu tzv. zicera, koji gosti nisu iskoristili na Krimeji ove sezone!
Sesvete su na Krimeju stigle u pomlađenom sastavu, očito su počele pripreme za iduću sezonu.
Možda su zbog toga u prvom dijelu gosti igrali nešto opuštenije i tečnije, posebice u okomitim otvaranjima, momčad Orijenta energetski nije djelovala kao da igra odlučujuću utakmicu za plasman na prestižno treće mjesto.
Gosti kao da su osjetili domaće slabosti pa se Črnko u 21. minuti bez suzdržavanja odlučio na izravni udarac iz prekida s čak 35 metara: Baždarić je kratko odbio loptu, natrčao je Banovec, vratar Orijenta uspio je tijelom zaustavii pokušaj iz blizine.
U 42. minuti Korov je lakoćom pretrčao visoko postavljenog Bagadura, utrčao je u kazneni prostor zdesna i loptu poslao u vanjski mreže.
Uputili su gosti ukupno 5 udaraca u okvir vratiju do odmora, Orijent je uputio jedan koji je vrhunskom reakcijom obranio Omazić.
U 40. minuti Tadejević je pripremio Gajzleru udarac s 15 metara, napadač Orijenta gađao je lijevi gornji kut vratara Sesveta.