Prva liga: MOK Rijeka poražen u Rovinju, ŽOK Drenova izgubila od Nove Gradiške

Nedjelja, 09. studenog 2014. 23:37 Napisao/la  SC

Odbojkaši: Rovinj – Rijeka 3:1 (19:25, 30:28, 25:20, 25:21). Odbojkašice: Drenova – Nova Gradiška 0:3 (23:25, 14:25, 16:25)

Prva liga odbojkaša

ROVINJ - RIJEKA 3:1

Utakmica 5. kola, Prva jakosna skupina: Rovinj – Rijeka 3:1 (19:25, 30:28, 25:20, 25:21). Dvorana Gimmnasium. Gledatelja: 100. Suci: Milinović, Raca (oba Zagreb).

ROVINJ: Šimunić, Čičković, Hrelja, Preden, Kuhar, Banko, Ilić, Hlupić (L), Peršić (L), Mustahinić, Matošević, Subotić.

RIJEKA: Lasić, Babić, Jurišić, Hrabrov, Osojnak, Čule, Milošević, Lešić, Smiljanić, Dukić, Sušanj, Jurčević.

Odbojkaši Rijeke i dalje su na čekanju kada je u pitanju prvenstvena pobjeda. Izabranici Velimira Liverića poraženi su u nedjelju navečer u Rovinju.

Rijeka je bolje otvorila utakmicu i nakon 9:9 ostvarila nekoliko poena prednosti koji su se pokazali ključnim u prvoj dionici. Riječki odbojkaši dobro su krenuli i u drugi set, ali Rovinj se vratio u igru i onda je uslijedila neizvjesna završnica. Četrdeset minuta trajao je drugi set koji je na kraju pripao domaćinu.

Rovinj je na temelju toga podignuo igru i otvorio si put prema pobjedi. Zanimljivo, Rijeka i Rovinj iduću utakmicu će odigrati već u srijedu u četvrtfinalu Kupa Hrvatske.

Prva liga odbojkašica

DRENOVA - NOVA GRADIŠKA 0:3

Utakmica 5. kola, Druga jakosna skupina: Drenova – Nova Gradiška 0:3 (23:25, 14:25, 16:25). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 150. Suci: Vedriš i Adamek (oba Zagreb).

DRENOVA: Matijević, Savić 1, Surina 3,  Buljat 4, Mudrić 4, Čargonja 1, D. Kovačić, L. Kovačić, Marcato (L), Pešut 11, Pavličić 6, Mavrinac (L).

NOVA GRADIŠKA: Tomašević, Napapac, Šikolović, Mijić 7, Valentić (L), Glasnović 12, Dautović 5, Čeliković 9, Blum 20, Zirdum 8.

Napad poeni: Drenova 24, Nova Gradiška 36. Blok poeni: Drenova 3, Nova Gradiška 13. Servis poeni: Drenova 3, Nova Gradiška 11. Servis pogreške: Drenova 6, Nova Gradiška 12. Neforsirane pogreške: Drenova 7, Nova Gradiška 11.

Odbojkašice Drenove doživjele su prvi prvenstveni poraz. U ogledu dvije neporažene ekipe, riječke odbojkašice jednostavno nisu uspjele parirati gošćama koje su ovoga puta bile kvalitetnije.