EP Matjaž Kek u 95. minuti ostao bez plasmana u drugi krug, Luka Jović izjednačio

Četvrtak, 20. lipnja 2024. 17:02 Napisao/la  SC

Srbija je izbjegnula poraz od Slovenije pogotkom Jovića u 95. minuti!

U dramatičnoj završnici utakmice u Munchenu, nakon ubačaja iz kuta omaleni Jović u gužvi se uspio istrgnuti iz ruku Karničnika i glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:1.

Slovenci su u zadnjoj minuti sudačke nadoknade ostali bez pobjede, Matjaž Kek mogao je postati prvi izbornik koji je Sloveniju u Munchenu odveo u drugi krug jednog velikog natjecanja.

Na kraju se mora naglasiti da su Srbi prema prilikama zaslužili bod, samo Mitrović nije iskoristio tri velike šanse, jednom je pogodio gredu.

Slovenija je dobro igrala, posebice je dominirala kroz posjed lopte u prvom dijelu utakmice, pogodak je postigao Karničnik nakon sjajne akcije koju je strijelac počeo u zadnjoj trećini.

U drugom dijelu Srbija je dominirala, Oblak je nekoliko puta iskazao visoku kvalitetu.

U zadnjem kolu Slovenija igra protiv Engleske, Srbija igra protiv Danske.

Utakmica 2. kola: Slovenija - Srbija 1:1 (Karničnik 69/Jović 90+5)