1. liga odbojkaša. Rijeka pobijedila Brod u novom maratonu, Opatija osvojila bod u Zagrebu

Subota, 16. studenog 2013. 21:42 Napisao/la  SC

Prva liga odbojkaša: Rijeka - Brod 3:1, Croatia - Opatija 3:2

Prva liga odbojkaša

RIJEKA - BROD 3:1

Utakmica 7. kola Prve lige odbojkaša – Druge jakosne skupine: Rijeka – Brod 3:1 (24:26, 25:23, 31:29, 25:23). Dvorana mladosti. Suci: Mikulić (Zagreb) i Kranjc (Karlovac).

RIJEKA: L. Lasić, Krmpotić, Jurišić, Hrabrov, Komosar, Lavić, J. Lasić, Jozić, Lešić, D. Lasić, Sušanj, Smiljanić (L).

BROD: Šimić, Pejić, Džeba, Boljić, Gelo, Martinović, Jurić, Kovačević, Garić, Popović.

Odbojkaši Rijeke pobijedili su Brod, posljednjeplasiranu ekipu u ligi. Ipak, kod Riječana ništa ne ide lagano, pa tako su se i ovoga puta morali dobro pomučiti da bi došli do tri boda. Utakmica je trajala 111 minuta, a sva četiri seta završila su "na razliku".

Druga jakosna skupina

CROATIA - OPATIJA 3:2

Utakmica 7. kola: Croatia - Opatija 3:2 (28:26, 20:25, 24:26, 25:20, 15:10). Dom odbojke Bojan Stranić. Gledatelja: 50. Suci: Turković i Pihler.

CROATIA: Glavica, Šimtlehner, Martinko, Fuzul, Deranja, Bingula, Matić, Totas, Hrnčević, Vidović, Mudrovčić. Bradarić.

OPATIJA: Vrkić, Balen, Poščić, Osojnak, Paris, Petrović, Brnčić, Košak, Keller, Dukić.

Odbojkaši Opatije izgubili su na gostovanju u Zagrebu kod Croatije, ali su osvojili jedan bod. Opatijci su u prvom setu imali vodstvo 25:24, ali je tada uslijedila pogreška na gostujućem početnom udarcu. Izabranici Vladimira Brnečića nisu dali da ih to obeshrabri, te su uzeli drugu i treću dionicu, ali nisu uspjeli susret privesti kraju.

- Da smo dobili prvi set vjerujem da bismo na kraju slavili. Ovako smo ispustili vodstvo 2:1, nije bilo sportske sreće, rekao je Vladimir Brnečić, trener Opatije.