PRVA LIGA ODBOJKAŠA

Riječani osvojili tri boda u Šibeniku

Subota, 05. listopada 2013. 17:19 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Šibenik - Rijeka 1:3 (20:25, 16:25, 26:24, 18:25). Riječani su u trećem setu imali 9:0 i 24:21

Prva liga odbojkaša, 1. kolo

ŠIBENIK - RIJEKA 1:3

Utakmica 1. kola: Šibenik - Rijeka 1:3 (20:25, 16:25, 26:24, 18:25). Dvorana Baldekin. Gledatelja: 20. Suci: Raca i Vedriš. Delegat: Kozić

ŠIBENIK: Zeliković, Vrcić, Pavešković, Križanović, Čogelja, Dellorcco, Bačić, Mišura, Kunčić, Ninić.

RIJEKA: L. Lasić, Krmpotić, Branković, Jurišić, Hrabrov, J. Lasić, Smiljanić, Blagaić, Dorić, Sušanj, Lešić, Jurčević (L).

Odbojkaši Rijeke pobjedom u Šibeniku zakoračili su u prvenstvo. Riječki obojkaši mogli su sve riješiti u tri seta, ali su si na kraju zakomplicirali život. Ipak, srećom gubitak trećeg seta nije ostavio traga i izabranici Velimira Liverića ošli su do vrijedna tri boda.

Naime, nakon dobre igre u prvoj i drugoj dionici, Rijeka je treći set otvorila serijom 9:0 na servis Marina Sušnja. Domaćin je polako smanjivao vodstvo, ali gosti su imali 24:21 i tri meč lopte! Uslijedila je serija domaćina 5:0 koja je susret odvela u četvrti set.

Riječani su pokazali karakter i u četvrtom setu nastavili s dobrom igrom i tako priveli susret kraju.