PRVA LIGA ODBOJKAŠA

Rijeka porazom u Rovinju ostala bez doigravanja

Subota, 16. ožujka 2013. 20:32 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola: Rovinj - Rijeka 3:0 (25:12, 25:20, 25:12), Gornja Vežica - Split 3:0 (25:23, 25:21, 25:17)

Prva liga obojkaša

ROVINJ - RIJEKA 3:0

Utakmica 5. kola Druge skupine: Rovinj - Rijeka 3:0 (25:12,25:20,25:12).   Dvorana »Valbruna«. Gledatelja: 200. Suci: Milinović, Perić (oba Zagreb).

ROVINJ: Nikačević, Brajković, Mikša, Arapović, Demirović, Jovanović, Sošić, Išek, Gavrić (L), Peršić (L), Ivanić, Ivanković.

RIJEKA: L. Lasić, Krmpotić, Branković, Jurišić, Hrabrov, Bradarić, Cibić, Jozić, D. Lasić, Dorić, Šušanj, Jurčević (L).

Odbojkaši Rijeke uvjerljivim porazom kod Rovinja oprostili su se od doigravanja i iduće sezone igrat će u Drugoj jakosnoj skupini. Rijeka je morala slaviti 3:0 da bi si ostavila realne šanse, ali Rovinj, aktualni pobjednik Kupa Hrvatske, ovoga je puta bio prejak.

Utakmicu je bolje otvorio Rovinj (3:1, 8:4) kada je Velimir Liverić zatražio minutu odmora. Rovinj je ipak nastavio povećavati vodstvo koje je u jednom trenutku bilo 21:8.

Drugi set bolje su otvorili Riječani koji su poveli (3:5, 5:9) kada je Rovinj tražio igru. Dolaskom na početni udarac Išeka, domaćin je stigao na 12:12, te 19:15 i za goste nije bilo povratka. Vodstvom od 2:0 u setovima Rovinj je riješio sve dvojbe uoči posljednjeg kola budući da mu je i poraz 2:3 garantirao potreban bod.

Domaći odbojkaši ipak nisu posustali i treću dionicu su uvjerljivo priveli kraju.

GORNJA VEŽICA - SPLIT 3:0

Utakmica 5. kola Četvrte skupine: Gornja Vežica - Split 3:0 (25:23, 25:21, 25:17). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Kušljić i Tota (oba Rijeka).

GORNJA VEŽICA: K. Pervan, Rogić, Bradić, Pujić, Maričić, Lasić, Grozdanić.

SPLIT: Boras, Štimac, Reljan, Ivković, Talijan, Željković, Sladić, Kovačev, Šimac.

Odbojkaši Gornje Vežice pobijedili su Split i tako kolo prije kraja osigurali da natjecanje ne završe na posljednjem mjestu. U prvom setu gosti su vodili 21:23, ali nisu uspjeli privesti dionicu kraja, dok su u ostatku utakmice domaći odbojkaši kontrolirali rezultat.

U posljednjem kolu, utakmici bez rezultatskog značaja, Gornja Vežica gostuje kod Opatije.