Subota, 07. prosinca 2013. 21:08 Napisao/la  SC

Utakmice 10. kola: Nova Gradiška - Kostrena 1:3, Marina Kaštela – Rijeka CO 3:0

Prva liga odbojkašica

NOVA GRADIŠKA - KOSTRENA 1:3

Utakmica 10. kola Druga jakosna skupina: Nova Gradiška - Kostrena 1:3 (13:25, 22:25, 25:21, 20:25). Dvorana Elektro-tehničke škola. Gledatelja: 300. Sudac: Mijić i Dubac.

NOVA GRADIŠKA: F. Zubović, Mlinac, Papac, Duvnjak, Mijić, Kovač, Vidošević, Glasnović, Dautović, Čeliković, Blum, Pilaš.

KOSTRENA: Fodolović, Zdrilić, Dujmić, Ljuština, Jug, Zubčić, Šikić, Vrbanc, Savić, Gajić.

Odbojkašice Kostrene osvojile su važna tri boda na gostovanju kod Nove Gradiške. Izabranice Željka Bradarića odigrale su dobru utakmicu u kojoj je jedino u trećem setu došlo do pada koncentracije u fazi prijema.

Gošće su dobro krenule u susret i relativno lako riješile prvi set u svoju korist. Dobra obrana dovodila je do kontri koje su Kostrenjanke lako realizirale.

Druga dionica bila je nešto zanimljivija, Kostrena je vodila 18:15, domaćin je stigao na 22:21, ali više od toga nije mogao. Nova Gradiška vratila se u trećem setu povevši 5:0 i načevši gošće na prijemu.

Odbojkašice Kostrene nisu dopustile da ih to pokoleba u četvrtoj dionici. Povele su 10:4, domaćin je uspio se vratiti na 10:8. Gošće su pobjegle na 14:10, pa 20:17 i nisu dopustile da susret ode u peti set.

MARINA KAŠTELA - RIJEKA CO 3:0

Utakmica 10. kola, prva jakosna skupina: Marina Kaštela – Rijeka CO 3:0 (25:23, 25:23, 25:19).  Gradska dvorana. Suci: Špadina i Ivković.

MARINA KAŠTELA:  Botić, Todorović, Šiško, Jurić, Vukić, Jozić, Runić, Vidović, Ćurak, Bašelović, Miljak, Sobin.

RIJEKA CO: Curać, Popić, Boban, Milosavljević, Cvijić, Bačić, Francetić, Pešut, Mioč, Kraljević.

Odbojkašice Rijeke prvi put ove sezone odigrale su utakmicu u kojoj su objektivno mogle doći do prve pobjede. Riječanke su bile lišene usluga Ivane Šćulac koja zbog zdravstvenih problema nije krenula na put, ali i bez jedne od najvažnijih igračica, izabranice Krešimira Jurića pružile su odličan otpor.

Riječanke su prve dvije dionice mogle riješiti u svoju korist, pokoja greška i malo neiskustva bili su dovoljni da domaće odbojkašice dođu do tri boda. Ali za Riječanke ovo je bila utakmica koja najavljuje bolje dane.