Prva liga odbojkašica: Drenova sjajnom igrom do pobjede nad Dubrovnikom, Kostrena osigurala ostanak

Subota, 07. ožujka 2015. 19:52 Napisao/la  SC

Utakmice 10. kola: Drenova - Dubrovnik 3:2, Kostrena - Đakovo 3:1

Prva liga odbojkašica, skupina 3, utakmica 10. kola:

DRENOVA - DUBROVNIK 3:2 (25:22, 11:25, 25:19, 12:25, 15:13).

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100. Suci: Poropat (Rovinj) i Ruba (Pula). Delegat: Branković (Rijeka)

DRENOVA: Rajković, Savić 13, Surina 8, Buljat 15, Curać 1, Mudrić 16, Matijević, Kovačić 14, Marcato, Bilić, Mavrinac (L).

DUBROVNIK: Dežulović 8, Kalauz 6, Bogoje 11, Matušić, Curić 21, Marinović 11, Štaka, Grgurević (L), Leto, Šare, Adžić 5, Matuško.

Napad poeni:  Drenova 46 (Buljat 13), Dubrovnik 44 (Curić 18). Blok poeni: Drenova 7 (Surina 3), Dubrovnik 8 (Bogoje 5). Servis poeni: Drenova 13 (Kovačić 4), Dubrovnik 10 (Curić 3).

Servis pogreške: Drenova 17, Dubrovnik 12.

Neforsirane pogreške: Drenova 22, Dubrovnik 7.

Odbojkašice Dubrovnika u Rijeku su došle po tri boda kojima bi praktički riješile pitanje promocije u osam najboljih, iz Rijeke će se vratiti s jednim bodom i neobavljena posla. Djevojke trenera Ilije Matića održale su pravu malu lekciju favoriziranim gošćaama i nakon gotovo 120 dramtičnih minuta s razlogom slavile najveću pobjedu ove sezone.

Čast da zaključi utakmicu pripala je Barbari Buljat, njezina je dijagonala sijevnula u pravo vrijeme i pala na pravo mjesto. Gostujuće su se djevojke poradovale da je lopta možda završila izvan granica igrališta, ali sve je dvojbe otklonio sudac Poropat opravdano pokazavši rukom u smjeru Riječanki.

Malo je nedostajalo da Drenova u posljednjem setu ugrozi sve dobro napravljeno tijekom utakmice. Sjajnom su igrom povele 13:5 i onda kao da se u njihove redove uvukao strah od pobjede. Dubrovkinje su došle na 14:13, no Buljat je tešku loptu dijagonalom pretvorila u pobjedu.

Prva liga odbojkašica, skupina 4, utakmica 10. kola:

KOSTRENA - ĐAKOVO 3:1 (25:20, 14:25, 25:18, 25:13)

Dvorana SD Kostrena. Gledatelja: 50.

Suci: Bingula i Raca (oba Zagreb). Delegat: Maksimovski (Križišće)

KOSTRENA: M. Bačić, Zdrilić, Dujmić, Murgić, Vrbanc, Tićak, Jug, Šaban, Cicović, Malatestinić, V.Bačić, Brajković

ĐAKOVO: Maričić, Gadžić, Radoš, Sučić, Barišić, Bušić, Poljičak, Ćorić, Zirn, Miklaj, Jukić

Odbojkašice Kostrene bez većih su problema došle do nove pobjede nad Đakovom. Nakon dobrog prvog seta, gošće su se probudile u nastavku i uspjele osvojiti drugu dionicu utakmice. Kostrenjanke su se ponovno vratile u igru u trećem i četvrtom setu te pokazale nadmoć na parketu.

- Mislili smo da ćemo lagano, pa su gošće uspjele osvojiti set. No, nama su samo dva seta bila potrebna da i teoretski osiguramo ostanak u ligi i to smo ostvarili. Sada ćemo u posljednje dvije utakmice opušteno. Dat ću priliku igračicama koje nisu puno igrale da steknu iskustvo, rekao je nakon utakmice trener odbojkašica Kostrene Željko Bradarić.