Pred košarkašima Kvarnera 2010 susret je šestoga kola A-1 lige za prvaka u kojem će se pokušati na što bolji način predstaviti protiv Cibone. Najsupješniji hrvatski klub od samostalnosti sljedeći je protivnik izabranicima Marijana Mancea. Utakmica u Draženovom domu za riječku momčad dolazi u periodu vrlo dobre igre, u kojem su se dogodile dvije pobjede - domaća protiv Zaboka i gostujuća na Baldekinu kontra GKK Šibenika.
- Za nas su sljedeće dvije utakmice zapravo najlakše, u njima se sastrajemo s nominalno jačim suparnicima, onim momčadima koje dolaze iz regionalne ABA lige. Cibona je u pozitivnoj seriji, bez poraza su i ta utakmica sama po sebi neće biti lagana. Međutim, i mi smo na pozitivnom valu tako da očekujem od svojih igrača da se prikažu onako kako mogu i znaju, kaže Marijan Mance.
Cibona je svladala Cedevitu i Zadar u dosadašnjem tijeku natjecanja, Kvarner pod toranj na Tuškancu ne putuje s bijelom zastavom. Riječki je kolektiv trenutno na četvrtom mjestu, iznad Zadra koji se u krizi ne snalazi najbolje.
- Sukladno tome kakve probleme ima Ante Nazor u svom sastavu, ne čudi me ovakvo stanje na ljestvici. Ne gledamo previše na nju, fokusiramo se na svoju igru i na svaku sljedeću utakmicu. Imali smo tjedan dana odmora kojeg smo iskoristili za pripremu utakmice s Cibonom, već nam u utorak dolazi Zadar, maksimalno smo usredotočeni na aktualne stvari, kaže Mance.
Susret u Draženovom domu između Cibone i Kvarnera 2010 počinje u subotu od 20.30 sati.