Kvarner pobjedom otvorio Ligu za prvaka

Utorak, 01. travnja 2014. 20:10 Napisao  Marko Babić

A-1 LIGA KOŠARKAŠA

KVARNER 2010 - ŠIBENIK 81:72

Utakmica 1. kola Lige za prvaka: Kvarner 2010 - Šibenik 81:72 (20:13, 17:22, 23:18, 21:19).

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 500.

Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Nikola Perlić (Velika Gorica), Hrvoje Muhvić (Zagreb).

KVARNER 2010: Stipčić 11, Veljačić 7, Čakarun 18 (2-3), Salamun 18 (2-2), Boban 1 (1-2), Šamanić, Krivec 9 (3-3), Širko 15, Miličević, Čuić 2, Koljanin.

ŠIBENIK: Radovčić, Andabaka, Mišić 6 (2-3), Kalpić, Bašić 16, Blaće 13 (1-1), Vukičević 4, Vujičević, Španja, Šamadan 13 (6-6), Badžim 7,  Petani 13 (1-2).

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (10-12), Šibenik (10-12). Trice: Kvarner 2010 (9-18), Šibenik (8-23).

Skokovi: Kvarner 2010 27 (5), Šibenik (8). Osobne pogreške: Kvarner 2010 22, Šibenik 21.

Košarkaši Kvarnera 2010 pobjedom nad Šibenikom krenuli su u Ligu za prvaka! Riječani u odigrali još jednu odličnu utakmicu i tako na najbolji mogući način zaplovili u nove izazove. Drugi put zaredom slomili su Šibenik, zadnji put to su također napravili serijom u završnici utakmice. Ovog puta bila je to serija 15:4 u samoj završnici. Salamun je zabio dvije trice koje su dignule publiku na noge, a Šibenik nije imao snage za povratak.

Bila je to utakmica u kojoj se domaćin stalno odvajao, a gost stalno lovio priključak i u tome bio prilično uspješan. Ipak, gosti su samo jednom uspjeli povesti na utakmici i to košem Bašića za 66:68. Uzvratio je Salamun za dva slobodna bacanja što je bio početak već spomenute serije.

Inače, Kvarner je odlično otvorio utakmicu serijom 13:2, pa 17:8, a vodstvo se istopilo kada su gosti stigli na 20:19. Kvarner je opet ubacio u višu brzinu i u 16. minuti imao 32:21. Periodi nesigurnosti u napadu i pokoji promašen otvoreni šut opet su vratili Šibenik u igru (32:32), a Krivec se polaganjem pobrinuo da domaćin barem s minimalnom prednošću ode na poluvrijeme.

Riječani su drugo poluvrijeme otvorili novom serijom 7:0, a prednost je košem Čakaruna narasla na 12 poena (51:39). Gosti su do kraja treće četvrtine smanjili na 60:53. Šibenik je zatim zatvorio prilaze košu, a Kvarner tri minute na otvaranju posljednje četvrtine nije zabio koš.

Šibenik je stigao blizu preokreta, ali furiozna završnica domaćina osujetila je gostujuće namjere.