Subota, 30. studenog 2013. 20:05 Napisao/la  Patrik Mršnik

Kvarner 2010 - Slavonski Brod 84:57 (17:13, 27:12, 29:12, 11:20)

A-1 liga košarkaša - 8. kolo

KVARNER 2010 - SLAVONSKI BROD 84:57 (17:13, 27:12, 29:12, 11:20)

Centar Zamet. Gledatelja 300.

Suci: Hordov (Zadar), Stojić i Goleš (Šibenik)

KVARNER 2010: Stipčić 4, Veljačić 4, Čakarun 13 (6-6), Radić 21, Salamun 3, Proleta 2 (1-2), Škifić 13 (5-6), Šamanić 3, Krivec 16 (5-7), Širko 5 (2-2), Miličević, Kučan,

SLAVONSKI BROD: Kljajić 6 (2-2), Šljuka 11, Hajdić 4, Živković 0 (0-1), Blažević 13 (4-7), Fodor 2 (1-3), Kristijan 5, Šango 16 (5-11), Karlović, Šebalj

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 13-18, Slavonski Brod 7-12

Trice: Kvarner 2010 3-10, Slavonski Brod 6-33

Skokovi: Kvarner 2010 37, Slavonski Brod 24

Osobne pogreške: Kvarner 2010 21, Slavonski Brod 18

Bez većih poteškoća stigli su košarkaši Kvarnera do šeste pobjede u ovosezonskom izdanju A-1 lige. Trebalo je samo pričekati nekoliko minuta utakmice na adaptaciju domaćih košarkaša kako bi stvari krenule očekivanim putem. Momčad Slavonskog Broda nije mogla parirati jakim domaćim snagama u niti jednom segmentu košarkaške igre, a konačan je rezultat u svojoj razlici mogao biti i još veći za Riječane.

Otvorili su gosti susret odvažno, čekali pogreške Kvarnera, ali i radili previše osobnih pogrešaka. U takvom su se razvoju događaja izabranici Nevena Plantaka već nakon pet minuta igre našli u bonusu. Kvarner je iznimno visokim postotkom realizacije slobodnih bacanja koristio male darove indisponiranih Brođana. Ipak, na nešto veće vodstvo (22-14) otišli su momci u bijelom tek nakon dvije minute igre u drugoj četvrtini.

Susret je tada krenuo u očekivanom pravcu, a prednost je iz minute u minutu sve više rasla. Očekivano, s obzirom da su Brođani svojom užom klupom i prisiljenom rotacijom bili 'osuđeni na neuspjeh'. Na polovici druge četvrtine prvi se puta Kvarner odvojio na deset pogodaka viška (26-16), a do poluvremena je bilo 44-25 uz solidan tricaški učinak i dobru igru u reketu, poglavito Radića i Čakaruna.

Najuspješniji na parketu za domaću momčad bio je povratnik nakon kratkotrajne ozljede Ivica Radić, strijelac dvadeset i jednog koša. Kod gostiju najučinkovitiji, bivši Zadranin Franko Šango s šesnaest poena.

Pobjeda domaćih košarkaša niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje odvajali su se momci Vladimira Anzulovića u serijama, od kojih je najveća bila 13-0 u trećoj četvrtini. U sljedećem kolu Kvarneru predstoji gostovanje kod VROS Darde.