DRUGA NL

Grobničan i Bjelovar podijelili bodove u kaljuži na Mavrincima

Petak, 10. ožujka 2023. 18:53 Napisao/la  Igor Vranić

Grobničan  ostavio puno bolji dojam u prvom dijelu utakmice tijekom kojega je Bjelovar izgledao kao da se bori za ostanak

Grobničko slavlje u blatu na Mavrincima

Druga NL - 18 . kolo

GROBNIČAN - BJELOVAR 1:1

Igralište na Mavrincima. Gledatelja 200

Sudac: Matej Čulina (Pridraga) 6,5

Strijelci: 1:0 Milinović (45+1), 1:1 Motika (53)

Žuti kartoni: Milinović, Ravija (Grobničan), Ljevar, Serdarušić, Iličević, Delibegović (Bjelovar)

GROBNIČAN: Curać 6, Ravlija 6, Milinović 6, Golić 6, Ušalj 6, Jurica 6, Batarelo 6 (73 Bosančić -), Galešić 6,5, Rexhepi 5,5 (73 Mikulica -), Prtenjača 5,5 (73 Kovačević -), Pilčić 5,5

BJELOVAR: Iličević 6,5, Šantalab 6, Nikolić 6, Ljevar 6,5, Serdarušić 6,5, Crnjac 5,5 (46 Pranjić 6), Coha 5,5 (46 Crnčević 6), Delibegović 5,5, Kožarić 5,5 (Varga 6), Motika 6,5 Marić 5,5

Nogometaši Grobničana i Bjelovara odigrali su neodlučeno utakmicu koja se odigrala na terenu po kojemu nije trebalo igrati zbog poštovanja prema nogometu.

Na početku natopljeni travnjak na kraju se pretvorio u blatnjavu oranicu na kojoj je posjed lopte izgledao kao kazna, dva točna dodavanja u pas-igri spadala su u tehničke bravure, već pokušaj trećeg dodavanja u pravilu je bio prilika za kontre protivnika...

Grobničan je ostavio puno bolji dojam u prvom dijelu utakmice tijekom kojega je Bjelovar izgledao kao da se bori za ostanak, a ne za poredak na vrhu ljestvice.

Puno su odlučnije i čvršće izgledali igrači Grobničana u duelima, što je bilo presudno na blatnjavu terenu, dvaput su domaćini opasno zaprijetili u završnici.

U 6. minuti Batarelo je prvo pokušao udarcem izvana, u 15. minuti mladi Batarelo okomitim je pasom započeo akciju u nastavku koje je Pilčić s korner-linije počeo biljarsku akciju domaćina.

Legendarni Mate Lončar, poznat po nazivu Mate Biljarist, na tribinama je svjedočio napucavanju u kaznenom prostoru, lopta se četiri puta na malom prostoru u gužvi odbijala od igrača Bjelovara.

Inače, Lončar je utakmicu gledao zajedno Ognjenom Vukojevićem, bivši hrvatski reprezentativac pomaže matičnom klubu iz Bjelovara koliko može.

Budući da je na blatnjavoj podlozi bilo teško očekivati precizni zadnji pas, uzalud je Grobničan pritiskao više od pola sata.

Momčad Bjelovara tek je zadnjih desetak minuta počela pokazivati naznake da može stići do Curaća.

U 37. minuti Marić je zamalo kaznio Milinovićevu neodlučnost u kaznenom prostoru, u 38. minuti Kožarić je uputio prvi udarac u okvir vratiju, Curać nije imao problema.

Prebacio je Bjelovar težište igre na polovicu domaćina, kada je Coha udarcem s 25 metara loptu u laganom luku poslao u prečku, Curać nije mogao ništa...

Bila je to najbolja prilika gostiju prije nego što je Grobničan poveo pogotkom iz prekida.

U sudačkoj nadoknadi Milinović je nakon ubačaja osjetio trenutak, mladi stoper izbjegnuo je pažnji obrani gostiju i glavom loptu skrenuo u desnu Iličevićevu vratnicu, lopta se u mrežu odbila od vratnice u koju je udario Iličević prije nego što su se gosti uzalud počeli buniti da je Milinović bio u zaleđu.

U drugom dijelu trener Bjelovara Luka Bilobrk na teren je postalo posve drugačiju momčadi.

Promijenio je svu trojicu veznih igrača, promijenio je raspored ostalih igrača, počelo je najbolje razdoblje igre gostiju, koji su na teškom terenu nekoliko puta okomitim pasovima probili (među)prostor na desnoj strani domaće obrane.

Postalo je očigledno da će dogoditi 53. minuta, kada je bjelovarska momčad u brzoj tranformaciji kaznila nešto viši izlazak grobničke obrane, točnije Motika je na propusnoj lijevoj strani pretrčao Milinovića, izašao ispred Curaća i mirno loptu plasirao u mrežu - 1:1.

Uslijedio je razdoblje igre u kojemu je Bjelovar u čvrstom bloku djelovao kao da samo čeka novu priliku za ulazak u završnicu, međutim, nakon otprilike pola sata momčad Grobničana energetski se opet dignula.

Nakon što je trener Predrag Stilinović obavio tri promjene, opet je Grobničan kroz klasični fizički pritisak počeo kontrolirati utakmicu.

Jurica (75), Franko (95) i Mikulica (88) više su pokušali nego uspjeli nešto konkretno učiniti.