Arena Cup 2022: Opatija doživjela uvjerljiv poraz u prvoj utakmici na turniru u Medulinu

Četvrtak, 13. siječnja 2022. 17:14 Napisao/la  SC

Tijek utakmice odredile dvije neforsirane pogreške opatijske obrane, Dugopolje  već nakon 12 minuta vodilo 2:0.

Opatija u Medulinu
Opatija u Medulinu

 Nogometaši Opatije doživjeli su uvjerljiv poraz (0:3) od Dugopolja u prvoj utakmici na Arena Cupu 2022

Tijek utakmice odredile su dvije neforsirane pogreške opatijske obrane, Dugopolje je već nakon 12 minuta vodilo 2:0.

U nastavku utakmice Opatija, kao obično ove sezone, nije u posjedu lopte izgledala tako loše kao što sugerira rezultat, stvorili su Opatijci nekoiko šansi, najbolje nisu iskoristili Junuzović, Baltazar Bogolin i Grbac.

U drugom dijelu priliku su dobili svi igrači, u rosteru su bila trojica igrača na probi (D. Lagumdžija, Šarac, Varnica), brojne zamjena na objema stranama razbile su ritam, treći pogodak Opatija je primila u zadnjim minutama.

Dugopolje sudjele na turniru kao zamjena za Slaven Belupo, na početku zimskih priprema momčad dugopoljskog drugoligaša preuzeo je trener Josip Butić, nekadašnji igrač Rijeke i Zadra.

U istoj skupini Lokomotiva je pobijedila Iskru rezultatom 4:0, pogotke su postignuli Dabro (8), Kulenović (10), Pivarić (18) i Hallson (90+1).

OPATIJA: Šušak, Grujević, Belančić, Bertoša, Kukoč, Ivančić, Weitzer, Grbac, Ba. Bogolin, Amoteng, Junuzović. Još su igrali: Fumić, Jukičić, T. Maloku, Lagumdžija, Heteši, Šarac, Klapan, Bilobrk, Varnica


ARENA CUP 2022

Skupina Ceja
Istra 1961
Šibenik
Žarkovo (Srbija)
Foresta (Rumunjska)

Skupina Finera
Lokomotiva
Dugopolje
Iskra Bugojno
Opatija

Raspored,
srijeda, 12. siječnja

Istra 1961 - Žarkovo 0:2
Šibenik - Foresta 2:0

četvrtak, 13. siječnja
Lokomotiva - Iskra 4:0
Dugopolje - Opatija 3:0

subota, 15. siječnja
Istra 1961 - Foresta (11)
Šibenik - Drava (14.30)

nedjelja, 16. siječnja
Lokomotiva - Opatija (11)
Dugopolje - Iskra (14.30)

utorak, 18. siječnja
Žarkovo - Foresta (11)
Istra 1961 - Šibenik (14.30)

srijeda, 19. siječnja
Iskra - Opatija (11)
Lokomotiva - Dugopolje (14.30)

petak, 21. siječnja
Ceja 4. - Finera 4.
Ceja 3. - Finera 3.

subota, 22. siječnja
Ceja 2. - Finera 2.
Ceja 1. - Finera 1.

Druga HNL

Rbr Klubovi Gol razlika Bodovi
1 Orijent 1919 7 29
2 Varaždin 9 27
3 Rudeš 13 25
4 Dubrava Tim kabel 9 25
5 Croatia Zmijavci -2 24
6 Jarun 3 23
7 Dugopolje -2 21
8 Osijek II -1 20
9 BSK -6 20
10 Cibalia -2 19
11 Inter Zaprešić -4 19
12 Dinamo II -6 18
13 Sesvete -2 17
14 Kustošija 0 15
15 Solin -8 14
16 Opatija -8 11