PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Matulji zaleđeni na minus 18 golova zaostatka

Nedjelja, 17. veljače 2013. 20:20 Napisao/la  SC

Matulji 2001 - Moslavina 19:37. Svoju ljutnju trener Stašek izrazio je zanimljivim potezom u završnici

Prva liga rukometaša

MATULJI 2001 - MOSLAVINA 19:37

Utakmica 15. kola: Matulji 2001 - Moslavina 19:37 (9:16). Dvorana 3.maj, Kantrida. Gledatelja: 300. Suci: Magić i Špiranec.

MATULJI 2001: Brajnović, P. Jelušić, Vučinić, M. Jelušić 4, Valković 4, Dobrinić, Mudrić, Sladić 8, Feranda, Maraž, Filipović, A. Jelušić 2, Milih, Ratkajec 1, Kranjac, Vukelić.

MOSLAVINA: Vučelić 10, Sruk 3, Masnec 5, Horvat 3, Podvalej, Lukes 9, S. Crnojević, Mrkalj, Klašnja 1, Jurić, L. Crnojević 6, Kačmarčik, Slakoper.

Sedmerci: Matulji 4 (4), Moslavina 6 (9). Isključenja: Matulji 20, Moslavina 6 minuta.

Rukometaši Moslavine protutnjali su Rijekom. Prije susreta svi su očekivali pobjedu domaćina, a dogodila im se apsolutna katastrofa. Izgubili su sa 18 pogodaka razlike (19:37), a ako se zna da su gosti imali i 21 gol prednosti jasno je da je u dvorani 3. maj igrala samo jedna momčad. Moslavina je susret otvorila serijom 4:0, a polovicom prvog dijela bilo je 9:2. Na poluvrijeme se otišlo sa 16:9 za goste.

U nastavku su gosti zaigrali još agresivnije i preciznije, Vučelić, Lukes te sjajni gostujući vratar Svebor Crnojević  bili su nerješiva engima. Gosti iz Kutine u jednom trenutku u završnici utakmice imali su 20 pogodaka razlike (17:37), a s tribina se zaorilo:"Pogledajte semafor". Bio je to prava pljuska za u redovima Matulja koji će teško zaboraviti ovakav poraz. Na zanimljiv potez na kraju se odlučio i trener Matulja Goran Stašek.  Nekoliko sekundi prije kraja pozvao je minutu odmora, postojio svoje igrače licima okrenute prema navijačima na tribinama i ostavio ih da se sramote 60 sekundi pred dobro ispunjenom dvoranom na Kantridi.