Na tartan stazi pod stijenama Kantride održalo se je posljednje, 6. kolo, ovogodišnjeg višeboja. Odrađene su trkačke dionice na 5000m, 3000m, 1000m i 300m. Prekrasno sunčano, proljetno vrijeme ispratilo je finale ovogodišnjeg višeboja.
Na utrci nastupilo je ukupno 50 trkača i trkačica, dok se je ukupno na ovogodišnjem višeboju natjecalo 89 višebojaca, sportaša mnogobrojnih sportskih klubova PGŽ-e, PK Forca, KDP Primorje, KPA Kostrena, AK Kraljevica, KCBT Bribir, AK Kvarner, TK Rab, TK Matulji i TK Rival.
Utrke trčanja startale su kategorijama početnika A i početnika B.
Početnici A, godišta 2007. i 2008. su trčali dužinu 300m. Najbrži je bio kod dječaka Lukić Leon iz TK Matulji s vremenom 0:38:42 min., dok je kod djevojčica najbrže vrijeme 0:41:87 min. imala Adamec Antonia iz TK Rival.
Početnici B, dječaci i djevojčice 2006. i 2005. godišta trčali su utrku dužine 1000m.
Prva je stigla Valinčić Aurora, TK Rival s vremenom 3:53:77 min., dok je kod dječaka najbrži bio Faustini Loris iz TK Matulji, s vremenom 4:26:23 minute.
Nakon početnika, startala je utrka mlađih kadeta i kadeta na na dužini od 3000m.
Najbrži u utrci bio je kadet TK Rival, Cvijetić Filip s vremenom 10:53:57 min., dok je kod kadetkinja pobijedila Lea Šešelja, TK Rival s vremenom 12:42:96 minuta.
Kod mlađih kadeta najbrži je bio Gabriel Barac, TK Rival 10:57:06min., a najbrža mlađa kadetkinja bila je Gioia Gruber, TK Rival sa 15:32:87minuta.
Starije kategorije od juniora do veterana istrčali dužinu 5000m.
Izvrsno je utrku istrčao Leon Pandža, mlađi junior TK Rivala, pretekavši za dva puna kruga stadiona Kantrida ostale trkače. Za istrčati 5 kilometara trebalo mu je samo 17:53.22 minute.
Drugoplasirani je bio Blaž Barac, Ironman iz Bribira, s vremenom 19:20:49 min., a trećeplasirani mlađi junior TK Rival, Marin Jotanović s 19:40:06 minuta.
Kod djevojaka najbrža je bila mlađa juniorka TK Rival Lucija Petrović, s vremenom 20:57:79 min. ispred svojih klupskih kolegica, drugoplasirane Karle Šešelja s vremenom 21:21:75 min. i Andree Juričić sa vremenom 22:29:22 min.
Nakon uvrštavanja rezultata svih dosadašnjih kola višeboja u bodovne tablice, došli smo i do poretka ukupno najuspješnijih višebojaca 2015. godine.
Najbolji višebojci u apsolutnoj kategoriji za 2015. postali su; Leon Pandža, triatlonac TK Rival sa ukupno osvojenih 82 boda i Andrea Juričić, također TK Rival sa ukupno osvojenih 73 boda.
U apsolutnoj kategoriji, višebojci su sveukupno istrčali 6.5Km i 5Km, biciklirali 19.5Km utrke i 6.5Km kronometra te isplivali 800m i 100m slobodno.
Kategorija A POČETNIKA, godišta 2007.i 2008.:
Dječaci
ZLATO: Lukić Leon – TK Matulji – 90 bodova
SREBRO: Brezac Enio – TK Matulji – 65 bodova
BRONCA: Ban Adrien – TK Rival – 61 bod
Djevojčice
ZLATO: Adamec Antonia – TK Rival – 79 bodova
SREBRO: Ban Elena – TK Rival - 64 bodova
BRONCA: Nestorovski Bruna – TK Rival – 61 bod
Kategorija B POČETNIKA, godišta 2006. i 2005.:
Dječaci
ZLATO: Rubeša Niko – TK Rival – 77 bodova
SREBRO: Grgurić Franko – TK Rival – 68 bodova
BRONCA: Loris Faustini – TK Matulji – 64 boda
Djevojčice
ZLATO: Aurora Valinčić – TK Rival – 66 bodova
SREBRO: Tia Kinkela – TK Matulji – 65 bodova
BRONCA: Lana Vale – TK Rival – 54 boda
Kategorija MLAĐIH KADETA, godišta 2004. i 2003.:
Dječaci
ZLATO: Gabriel Barac – TK Rival – 43 boda
SREBRO: Ban Antonio – TK Rival – 32 boda
BRONCA: Erik Adamec – TK Rival – 20 bodova
Djevojčice
ZLATO: Gioia Gruber – TK Rival – 61 bod
SREBRO: Ena Kapović – TK Rival – 36 bodova
BRONCA: Nina Randelj – TK Rival – 34 boda
Kategorija KADETA, godišta 2002. i 2001.:
Djačaci:
ZLATO: Filip Cvijetić – TK Rival – 84 boda
SREBRO: Ivan Vuletić – TK Rival – 70 bodova
BRONCA: Rene Zbašnik – TK Rival – 52 boda
Djevojčice:
ZLATO: Lea Šešelja – TK Rival – 72 boda
SREBRO: Irina Puvača – TK Rival – 60 bodova
BRONCA: Josipa Vuletić – TK Rival – 59 bodova
Kategorija MLAĐIH JUNIORA, godišta 2000. i 1999.:
Momc
ZLATO: Pandža Leon – TK Rival – 82 boda
SREBRO: Marin Jotanović – TK Rival - 63 boda
BRONCA: Eric Škerjanc – TK Matulji – 28 bodova
Djevojke
ZLATO: Andrea Juričić – TK Rival – 73 boda
SREBRO: Dorotea Čargonja – TK Rival – 71 bod
BRONCA: Lucija Petrović – TK Rival – 71 bod
Kategorija JUNIORI:
Djevojke
ZLATO: Manuela Štefanić – TK Rival – 49 bodova
Kategorija SENIORI:
Muškarci:
ZLATO: Blaž Barac – TK Rival – 71 bod
SREBRO: Rene Rubeša - TK Rival – 16 bodova
BRONCA: Vanja Seršić - TK Rival - 8 bodova
Kategorija VETERANI:
Muškarci:
ZLATO: Damir Šegota – TK Rival – 47 bodova
SREBRO: Faustini Franko – TK Matulji – 37 bodova
BRONCA: Žic Željko – TK Riavl – 35 bodova
Kategorija HENDIKEP:
Muškarci:
KLASA S8, ZLATO: Žunić Antonio – PK Forca - 30 bodova
KLASA S7, SREBRO: Dedić Andrej – PK Forca - 12 bodova
KLASA S6: ZLATO: Mišković Miroslav - PK Forca - 15 bodova
KLASA S5, ZLATO: Sirotich Albert – PK Forca – 15 bodova
KLASA S7, ZLATO: Hadžić Damir – PK Forca – 45 bodova
KLASA S14, ZLATO: Mišković Danko – PK Forca - 36 bodova
KLASA S14, SREBRO: Vujović Tin - PK Forca - 30 bodova
KLASA S14, BRONCA: Dokozić Ivan – PK Forca - 15 bodova
KLASA S3, ZLATO: Jakus Denis – PK Forca - 15 bodova
KLASA S10, ZLATO: Franko Antonio – PK Forca - 15 bodova
Žene:
KLASA S5, ZLATO: Polić Sanja – PK Forca – 30 bodova
Kategorija APSOLUTNA:
Muškarci:
ZLATO: Leon Pandža – TK Rival – 82 boda
SREBRO: Blaž Barac – TK Rival – 71 bod
BRONCA: Jotanović Marin – TK Rival – 63 boda
Žene:
ZLATO: Andrea Juričić – TK Rival – 73 boda
SREBRO: Dorotea Čargonja – TK Rival – 71 bod
BRONCA. Petrović Lucija – TK Rival – 71 bod