Ana Bobanović prva u Skoplju, Maro Miknić osvojio tri srebra u Grazu

Ponedjeljak, 08. travnja 2024. 11:52 Napisao/la  Boris Kirinčić

Juniorska i mlađejuniorska hrvatska plivačka reprezentacija nastupile na mitinzima u Austriji i Sjevernoj Makedoniji

Krešimir Čač i Ana Bobanović

Proteklog vikenda Graz (Austrija) je bio domaćin međunarodnog plivačkog mitinga juniorskih reprezentacija "Multi-Nations Junior Swimming MEET 2024".

Hrvatsku reprezentaciju je predstavljalo 12 plivača i plivačica,koji su ostvarili odlične rezultate.

U muškoj konkurenciji najviše je pokazao Maro Miknić,član PK Nevera iz Rijeke koji je tri puta bio na postolju.

Na 50 m slobodno osvojio je 2,mjesto (22,99) sa izjednačenim osobnim rekordom. Isti uspjeh ostvario je i na 100m leptir (53,64), odmah iza pobjednika Austrijanca Edija Lukasa (53,34) srebrnog sa prošlogodišnjeg europskog i brončanog sa svjetskog juniorskog prvenstva.

Koliko je Maro napredovao govori i podatak da bi sa ovim rezultatom osvojio medalju na prošlom juniorskom prvenstvu u Beogradu.

A na ovo natjecanje je došao u punom treningu,sve je podredio ovogodišnjem juniorskom prvenstvu Europe.

Sudjelovao je i osvajanju drugog mjesta štafete na 4x100m mješovito,

Od ostalih hrvatskih predstavnika sjajno je plivala Jana Pavalić koja je pobijedila na 50 i 100m slobodno, te na 50m leptir.

Grga Brkljačić je bio drugi na 200m mješovito,a Fran Miodrag treći na 50m prsno.

Dodajmo da je nastupila i Petra Mance,još jedna članica PK Nevera,koja je još uvijek mlađa juniorka i ostvarila deseto mjesto na 100 i jedanaesto mjesto na 200m leđno, a sudjelovala je i osvajanju četvrtog mjesta štafete 4x100m slobodno.

Skoplje je bio domaćina međunarodnog plivačkog mitinga mlađe juniorskih reprezentacija "Multi-Nations Youth Swimming Meet 2024".

Hrvatsku je predstavljalo 10 plivača i 11plivačica.

Kod djevojaka uspješne su bile Ana Bobanović, članica PK Primorje, koja je osvojila prvo mjesto na 100m (58,40) slobodno, te Hana Knežević, članica PK Kantrida, druga na 100m leptir (1:03,57) i četvrta na 200m leptir.

Obje su sudjelovale u osvajanju trećeg mjesta u štafeti 4x200m slobodno, dok su u štafeti 4x100m slobodno bile četvrte.

Vrijedne rezultate ostvarila je Eliza Spajić (PK Primorje), koja je bila peta na 100m prsno i deveta na 200m prsno, a sudjelovala je sa Anom i Hanom u osvajanju četvrtog mjesta u štafeti 4x100m mješovito.

Njezin klupski kolega Moreno Prodan je sudjelovao u štafetnim utrkama, te osvojio četvrto mjesto na 4x100m mješovito, sedmo na 4x200m slobodno i deveto na 4x100m slobodno.

Od ostalih hrvatskih predstavnika izdvojiti pobjede Jana Ondrašeka na 100 i 200m prsno, te drugo mjesto Lare Luetić na 400m slobodno.