2. NL: Uljanik postao trećeligaš nakon pobjede protiv Slavonije Požega

Nedjelja, 16. lipnja 2024. 20:27 Napisao/la  SC

Uljanik je u uzvratu pozitivan dojam iz prve utakmice trebalo pretočiti u pozitivan rezultat

Uzvratna utakmica za popunu Druge NL

ULJANIK - SLAVONIJA POŽEGA 3:1

SRC Uljanik Veruda. Gledatelja 2000

Sudac: Renato Lacić (Split)

Strijelci: 0:1 Martinović (22), 1:1 Pajković (24), 2:1 Žiković (44), 3:1 Raković (68)

Žuti kartoni: Raković (Uljanik), I. Peharda (Slavonija)

ULJANIK: Jurak, Žgomba, Pajković (90+1 Radonić), Mašović, Jereb, Giljanović, Raković (90+1 Jokić), Žiković, Kovačević (60 Batelić), Perić-Komšić (76 Gjurchinoski)

SLAVONIJA POŽEGA: Petković, Jakovljević, Jagodić, Marčetić (68 Janček), Antunović, Martinović, M. Peharda, I. Peharda (60 Prološčić), Janković (89 Novak), Božić, Šubara

Nogometaši Uljanik postali su formalno drugoligaši, a nominalno trećeligaši.

Momčad Saše Kolića pobijedila (3:1) je Slavoniju iz Požege u uzvratnoj kvalifikacijskoj utakmici za plasman u Drugu NL, prva utakmica u Velikoj završila je bez pogodaka.

Uljanik je već u prvoj utakmici pokazao da je kvalitetnija momčad, u uzvratu je pozitivan dojam iz prve utakmice trebalo pretočiti u pozitivan rezultat.

Posebice nakon što je u 22. minuti Martinović šokirao domaće igrače i ispunjene tribine na Verudi, gosti su se kratko veselili vodstvu.

Već nakon dvije minute Pajković je izjednačio, a pred odlazak na odmor Žiković je doveo Uljanik u vodstvo nakon ubačaja iz kuta.

Nakon što je Raković postavio konačni rezultat u 70. minuti, u 81. minuti Jurak je obranio kazneni udarac koji je izveo Martinović čime su gosti propustili zadnju šansu da se vrate u utakmicu.

Iduće sezone Središte Rijeka imat će tri predstavnika u Drugoj NL, dva istarska kluba (Uljanik, Jadran Poreč) i Grobničan.

Opatija se plasirala u Prvu NL, a Krk je ispao u Treću HNL - Zapad.