Vedran Gerc odlučio je finale tradicionalnog turnira Josip Pepe Mikuličić.
Iskusni napadač u završnici utakmice postigao je jedini pogodak, Orijent 1919 pobijedio je Grobničan za koji nije igrao Anas Sharbini, prvoligaško pojačanje grobničkog četvrtoligaša.
Čini se da je i Orijent 1919 doveo pojačanje iz prve lige:
- Sve smo se načelno dogovorili, iduće sezone igrat ću za Orijent! Čelnici Orijenta bili su vrlo korektni, dogovorili smo da mogu otići ako stigne inozemna ponuda koja me može zadovoljiti. Kako vrijeme prolazi, sve je manje izgledno da će takva ponuda doći, većina klubova već je dovela koja je trebala, govori Gerc koji s momčadi Orijenta 1919 trenira od prvog dana priprema.
Prema svemu sudeći, Gerc se vraća u Orijent točno nakon deset godina, kada je na Krimeji igrao kao posuđeni igrač Rijeke.
Prvoligaški nogomet u HNL-u Gerc je igrao u dresovima Rijeke i Karlovca, prvoligaški nogomet također je igrao u Maleziji, Litvi, Albaniji, Jordanu, Omanu, a prošle sezone igrao je za bivšeg slovenskog prvoligaša Ankaran.
U 32. godini još uvijek je gladan golova čime rastu apetiti mlade momčadi Orijenta 1919.