Subota, 14. travnja 2012. 18:18 Napisao/la  SC

Rezultati 26. kola: Orijent - Vrbovec 1:0. Jadran - Grobničan 1:2

Sudac: Nikola Kožar 6,5 (Donja Stubica).

Žuti kartoni: Čubelić, Kovačević, Devović, Udović  (Orijent), Medverec (Vrbovec).

Strijelac: 1:0 Devović (35').

ORIJENT: Hasanbegović 7,5, Rabar 6, Nemetz 6, Kovačević 6,5, Inić 6, Polegubić 5,5, Grbac 6,5 (82 Bogičević), Čubelić 6,5 (75 Udović -), Devović 7, Barišić 6,5, Štanfel 5,5 (46 Škarica 5).

VRBOVEC: N. Đurđek 6,5, Papa 5,5, Boroša 5,5, Medverec 5,5, Spajić 5,5, Plušćec 5,5, Dimović 6, Horvatić 5,5, I. Đurđek 6,5, Kelečić 5,5, Borovček 5,5.

Nogometaši Orijenta upisali su sedmo slavlje sezone, pobijedivši minimalno u okviru 26. kola na Krimeji momčad Vrbovca. Gol odluke postigao je Devović u 35. minuti ogleda, a osim njega najveće zasluge za važne bodove idu vrataru Hasanbegoviću koji je jednostavno bio nesavladiv. U prvom dijelu bolji su bili gosti, ali mrežu su zatresli "crveni". Sanjin Grbac odlično je izveo slobodnjak s desne strane, a Devović se fino našao ispred gostujuće obrane i glavom loptu samo proslijedio u mrežu - 1:0.

Četiri minute kasnije Orijent je mogao povećati vodstvo. Grbac se fino oslobodio pratnje, zakoračio u šesnaesterac i odmjerenim udarcem lijevom pogodio gredu već svladanog Đurđeka. Gosti su dvije najveće prilike u prvih 45 minuta stvorili u razmaku od samo dvije minute. Akter je bio isti - Ivan Đurđek. U 18. minuti odličan udarac s vrha šesnaesterca paradom mu je "skinuo" Hasanbegović, da bi odmah potom njegov pokušaj glavom nakon kornera prohujao iznad prečke.

Odmah u drugoj minuti nastavka "crveni" su mogli do povećanja vodstva. Devović je srušen u velikoj gužvi u kaznenom prostoru Vrbovca, a arbitar Kožar bez oklijevanja pokazuje na "kreč". Najstrožu kaznu izveo je Škarica, koji je samo minutu prije ušao u igru. To se pokazalo lošom odlukom, Đurđek je bez većih problema obranio mlak pokušaj, a na odbijenu loptu natrčao je Kovačević i lansirao ju na benzinsku postaju.

U 61. minuti Devović je na identičan način ponovo zatresao mrežu, no, ovoga puta malo se poslužio i rukom. Pet minuta kasnije Hasanbegović je opet spriječio pogodak gostiju, zaustavivši odličan udarac Dimovića iskosa. Domaćin je mogao i uvjerljivije slaviti, ali je Škarica u sudačkoj nadoknadi pogodio stativu. (L. Variola)

CRIKVENICA - DUGO SELO 0:0

Utakmica 26. kola: Crikvenica - Dugo selo 0:0. Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica). Žuti kartoni: Petrinović, Peričić (Crikvenica),  Monar, Filipović (Dugo Selo).

CRIKVENICA: Šegota, Vukić, Antić, Uremović (od 80' E. Kurolt), Jug, Petrinović,  Butorac, Gašparović (od 71' B. Kurolt), Dunković, Tucaković, Peričić.

DUGO SELO: Berišić, Filipović (od 80' Matić), Martić, Kikić, Mamuza, Ivančević (od  85' Kuninec), Skorin (od 75' Hrga), Benković, Kulji, Monar, Belec.

Iza Crikvenice je ostao buran tjedan u kojemu se  uprava kluba razišla sa dva stožerna igrača (Batkoski, Komar), a u sastavu su zaigrali brojni domicilni igrači. Usprkos neospornom htjenju, Kirci su i dalje ostali bez domaće proljetne pobjede, ali su ispraćeni korektnim pljeskom.

Dugo Selo predstavilo se je kao do sada najmlađa momčad koja je istrčala pod Kotorom, s čak 12 igrača mlađih uzrasta. U igri gostiju to se nije primjećivalo, djelovali su sigurno i konkretno. Prvu priliku na utakmici ipak su imali domaći igrači preko Dunkovića, ali je Berišić pokazao sigurnost. U nastavku ponovno je Dunković probio bok gostujuće obrane, a udarac glavom Tucakovića nije pronašao cilj. U završnici utakmice gosti prijete, ali uglavnom udarcima iz veće daljine, od kojih su udarci Kikića i Martića bili najbolji. Lukavim lob udarcem Butorca u 67. i obranom Berišića, zaključene su skromne prilike u vrlo izjednačenoj utakmici vrlo mladih snaga. (S. Lončarić)

ZELINA - NOVALJA 3:0

Utakmica 26. kola: Zelina - Novalja 3:0 (3:0). Igralište Sveti Ivan Zelina.  Gledatelja: 220. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Strijelci: 1:0 Mesec (12'), 2:0 Marošević (17'), 3:0 Gluhak (34').

ZELINA: Kranjčec, Ivanušić (od 62' Peco), Melnjak (od 29' Rihtar), Kotarski,  Mladiček, Vidović, Kiš, Šušković, Juroš (od 7' Gluhak), Mesec, Marošević.

NOVALJA: Nemec, Bubalo, Azinović, Kurilić, Poropat, Badurina, Prskalo, Sliško, Gagić, Šuker (od 78' Tonković), Bošković.

VRAPČE - NEHAJ 1:0

Utakmica 26. kola: Vrapče - Nehaj 1:0 (0:0). Igralište Vrapče. Gledatelja: 100. Sudac: Gordana Fiškuš (Vrbovec). Strijelac: 1:0 Magdić (90'). Žuti karton: Panza (Vrapče).

VRAPČE: Ilić, Brlečić (od 63' Magdić), Matovina, Vrbat, Cigrovski, Prgomet, Halužan  (od 77' Miloš), Mišković, Horvat (od 46' Dević), Panza, Guja.

NEHAJ: Baričević, Vukelić, Ton. Rončević, Plješa, Špalj, Prpić, Vrban, Tomljenović,  Petrović, Prpić (od 85' Kaštelan), Hasanbegović.

JADRAN - GROBNIČAN 1:2

Utakmica 26. kola: Jadran - Grobničan 1:2 (0:1). SRC Veli Jože. Gledatelja: 150.  Sudac: Saša Malbašić (Dugo Selo). Strijelci: 0:1 Bijelić (42'), 0:2 Glavaš (47'),  1:2 Bonaca (70'). Žuti kartoni: Šuran, Kepčija, Đurić (Jadran), Ugrina, Glavaš, Jukić, Jasprica (Grobničan).

JADRAN: Gržentić, Štivin, Benčić, Šuran (od 62' Kastrati), Bonaca, Mikulić (od 62'  Ereiz), Kepčija, Đurić, Sertić, Plecić, Pinčan.

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Glavaš, Sobotinčić, Malkić (od 82' Jasprica, od 88' Dukađin), Ugrina, Hasanbegović, Tomić, Bijelić (od 90' Cianci), Burić, Imeraj.

OPATIJA - SEGESTA 0:0

Utakmica 26. kola: Opatija - Segesta 0:0. Igralište Opatije. Gledatelja: 100. Sudac:  Matej Horvat (Zagreb). Žuti kartoni: Lazić, Matijević, Vlatković, Tokić, Zobić, Šimić  (Opatija), Eberl, Vučinić, Bezić, Marić, Lovrić, Ramadani (Segesta).

OPATIJA: Jakopović, Samaržija (od 46' Radomir), Zobić, Krnjatić, Iskra, Šuker, Mance
(od 72' Šimić), Lazić, Kremenović, Vlatković, Matijević (od 46' Matovina).

SEGESTA: Dolenčić, Hannich, Borković, Vučinić, Bezić, Marić, Eberl (od 57' Balen), Lovrić, Kovačić (od 83' Marić), Šest, Ramadani.

STUPNIK - VINODOL 6:0

Utakmica 26. kola: Stupnik - Vinodol 6:0 (1:0). Igralište Stupnik. Gledatelja: 70.  Sudac: Sendi Soldatić (Potpićan). Strijelci: 1:0 Zelenika (37'), 2:0 Štulec (60'),  3:0 Svetina (62'), 4:0 Hodžić (71'), 5:0 Svetina (75'), 6:0 Svetina (81').

STUPNIK: Jajalo, Šimić, Miović, Relota, Hrgović (od 46' Svetina), Makarun, Cindrić,  Čunčić, Štulec, Šporčić (od 68' Hodžić), Zelenika (od 76' Miklec).

VINODOL: Vojnović, Domijan, Djeke, Mataija, Terzić (od 76' Pavelić), Iftić, Šmit,  Tomić (od 67' Lenac), Hajdini (od 70' Mađarević), Arnautović, Stanić.

KRK - DUBRAVA 2:1

Utakmica 26. kola: Krk - Dubrava 2:1 (1:0). Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 200. Sudac: Danijel Rožić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 Buljubašić (28'), 2:0 Buljubašić (56'), 2:1 Baučić (77'). Žuti kartoni: Nenadić, Bošnjak, Brozić, Jerković (Krk), Tchangou, Baučić (Dubrava).

KRK: Zmajla, Gegić (od 66' Brozić), Avdić, Nenadić (od 90' Rakocija), Jerković, Maglić, Bošnjak, Buljubašić, Jović, Ilić (od 72' Stanivuk), Pejanović.

DUBRAVA: Radelić Žarkov, Mihovec (od 46' Dodić), Trbuljak (od 72' Kolak), Ćutić, Baučić, Bašić, Mrzljak, Maloča, Marasović (od 46' Palić), Tchangou, Karamatić.

Rezultati 26. kola: Orijent - Vrbovec 1:0, Crikvenica - Dugo Selo 0:0, Buje - Rovinj 1:0, Zelina - Novalja 3:0, Vrapče - Nehaj 1:0, Jadran - Grobničan 1:2, Opatija -  Segesta 0:0, Stupnik - Vinodol 6:0, Krk - Dubrava 2:1.